U srijedu, 6. IV. 2016. godine, održan je radni sastanak "Oazinog" tima proširenog s novim gerontodomaćicama. Na sastanku je bilo govora o obilaženju starijih osoba, kojima će nove gerontodomaćice pomagati u kući u sljedećih šest mjeseci. Prije sastanka gerontodomaćice su dva dana obilazile "Oazine" korisnike s aktivisticama Anom, Jelenom i Stelom. Upoznavale su se s njima, s njihovim navikama, potrebama, predlagale vrijeme kad će ih obilaziti itd.
Na sastanku je bilo govora i o rasporedu koji će svaka gerontodomaćica napraviti, za što će im pomoći "Oazine" aktivistice. Nove gerontodomaćice dobile su i mnogo korisnih savjeta i uputa za obavljanje svog posla.
Gerontodomaćice će korisnicima dva puta tjedno po dva sata pružati sljedeće usluge:
- nabavljanje i dostava namirnica
- pomoć u pripremi obroka
- organiziranje prehrane
- održavanje čistoće stambenog prostora
- pomoć pri oblačenju i svlačenju
- briga o higijeni i osobnom izgledu
- pomoć u socijalnoj integraciji
- posredovanje u ostvarivanju raznih prava (dostava lijekova, plaćanje računa, dostava pomagala i sl.)
- pružanje psihosocijalne podrške kroz razgovore i druženje
- pratnja i pomoć u različitim socijalnim aktivnostima
- tjelovježba prilagođena starijim osobama
- ostali poslovi po potrebi korisnika

















