Rad "Oazine" fizioterapeutkinje u domovima korisnika
Antonija Papak i "Oazina" korisnicaPočevši od trećeg mjeseca 2015. godine, Mirovna grupa Oaza zaposlila je preko HZZ-ove mjere javnih radova mladu fizioterapeutkinju Antoniju Papak, koja će raditi do kraja osmog mjeseca iste godine. Jedan od njezinih zadataka je rad s osobama starijim od 65 godina u njihovim domovima. Kako ona na popisu ima 40-ak korisnika s područja Grada Belom Manastiru, čije su adrese raštrkane po cijelom Gradu, svoje korisnike obilazi biciklom, a posjećuje ih svakih 14 dana kako bi svi bili obuhvaćeni.
Druga godišnjica ulaska Hrvatske u EU
1. VII. 2013. - 1. VII. 2015.U srijedu, 1. VII. 2015. godine, navršilo se dvije godine od kada je Hrvatska postala 28. članica Europske Unije. Ministar gospodarstva Republike Hrvatske Ivan Vrdoljak čestitao je svim Europljankama i Europljanima taj dan s porukom: Iskoristimo činjenicu da smo dio Europe!
Nastup "Power Angelsa" za maturante
'Oazina' plesna grupa 'Power Angels'(Fotoalbumi se mogu vidjeti ovdje i ovdje)
U utorak, 30. VI. 2015. godine, s početkom u 10 sati, Druga srednja škola Beli Manastir organizirala je u Nastavno-sportskoj dvorani svečanu dodjelu priznanja svojim učenicima za odlične ocjene i uspjehe u izvannastavnim aktivnostima i na različitim takmičenjima te uručivanje maturantima završnih diploma. Priznanja i diplome uručivali su ravnateljica Blaženka Tkalčić, pedagoginja Marija Knežević i razrednici svih završnih trećih i četvrtih razreda. U umjetničkom dijelu programa, pored ostalih izvođača, dvaput je nastupila i "Oazina" plesna grupa "Power Angels".
Druženje "Oazinih" zaposlenika i članica UO
'Oazini' zaposlenici i članice Upravnog odboraU ponedjeljak, 29. VI. 2015. godine, nakon sjednice Upravnog odbora, s početkom u 15 sati, u restoranu "Darócz" u Vardarcu održano je druženje "Oazinih" zaposlenika i članica Upravnog odbora, na kome su bili: Robert Dvornić, Sanela Stanojević, Stela Fabijan, Sofija Petrović, Ana Jeličić, Vesna Nedić, Jasna Petrović (lijevo na slici), Antonija Papak, Dubravka Simendić, Jovan Nedić, Miroslava Kralj, Jelena Opačić-Matijević i Ljubica Buha (desno).
Vardarac - fotozapis
Vardarac, restoran 'Darócz'(Fotoalbumčić se može vidjeti ovdje)
Dvadesetdrugo druženje starijih osoba
Milanka, Radojka, Dara, Ana i - LanaU ponedjeljak, 29. VI. 2015. godine, održano je dvadesetdrugo druženje starijih osoba prema "Oazinom" projektu "Prevencija socijalne isključenosti starijih osoba Grada Belog Manastira". Iako neplanirano, ispalo je baš – super. A kako i ne bi kad su se zajedno našle stare prijateljice i komšinice Dara i Radojka i njezina sestra Milanka, koja je bila u gostima. Uz priče, šale i sjećanja iz ne tako bliske mladosti, našlo se vremena i za novije vijesti koje je donijela gošća.
Sjednica "Oazinog" Upravnog odbora
'Oazin' Upravni odborU ponedjeljak, 29. VI. 2015. godine, s početkom u 14 sati, u restorana "Darócz" u Vardarcu održana je sjednica Upravnog odbora (UO) Mirovne grupe Oaza. Prisutne su bile predsjednica Jasna Petrović i članice Ljubica Buha, Miroslava Kralj i Sofija Petrović. Opravdano odsutna bila je Gordana Čiča.
200.000 kuna za "Pomoć ugroženim Belomanastircima"
Svakog radnog dana - 40 toplih obrokaTokom ovog mjeseca "Oaza" je dopisnim putem s Ministarstvom socijalne politike i mladih potpisala ugovor o nastavku financiranja trogodišnjeg programa "Pomoć ugroženim Belomanastircima". Financiranje se provodi od 1. VI. 2015. do 31. V. 2016. godine. Taj trogodišnji program provodi se od 1. VI. 2014. godine, a svake godine Ministarstvo za njega izdvaja 200.000 kuna.
Opći cilj programa je osiguranje minimalnih životnih potrepština za najugroženije stanovništvo Grada Belog Manastira, odnosno za žitelje gradskog naselja Beli Manastir i prigradskih naselja Branjin Vrh, Šećerana i Šumarina. Program obuhvaća sljedeće aktivnosti:
Članak "Suze za Bojanom"
Početak članka s web-portala "Novosti"
"Porodične priče", nova knjiga Dragoljuba Vojnovića
Mara Bekić-Vojnović, Milenko Vasiljević - Čiko, Nikola Živković i Dragoljub Vojnović
(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U petak, 26. VI. 2015. godine, u bobotskom Domu kulture, održana je promocija knjige "Porodične priče" Dragoljuba Vojnovića. Knjigu su promovirali Nikola Živković, penzionirani gimnazijski profesor iz Belog Manastira i jedan od recenzenata, pjesnik Milenko Vasiljević – Čiko iz Osijeka, autorova supruga Mara Bekić-Vojnović i sam autor.
Poziv na obilježavanje Dana Dunava

Dvadeset brojeva "Valpovačkog godišnjaka"
Ivan Tonković i Stjepan Najman(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U četvrtak, 25. VI. 2015. godine, u valpovačkom Centru kulture M. P. Katančić, predstavljen je 20. "Valpovački godišnjak", kojega od prvog broja uređuje Stjepan Najman, valpovački istraživač zavičajne prošlosti, enigmatičar i tajnik Ogranka Matice hrvatske u Valpovu. Na predstavljanju su, uz tridesetak Valpovčana, bili i gosti, uglavnom enigmatičari iz Osijeka, Privlake i Belog Manastira.
"Oazini" sastanci srijedom
Vesna, Dubravka, Stela, Ana, Jelena i SanelaMirovna grupa Oaza svoje aktivnosti provodi kroz više projekata, koji se najvećim dijelom vremenski preklapaju. Stoga je za nju najzgodniji izbor opredjeljenje da se, umjesto više kraćih sastanaka, obično jednom tjedno održi sastanak koji obuhvaća sve aktivnosti. To ne mora biti strogo pravilo, ali iz praktičnih razloga (rad pojedinaca na terenu!), najčešće je tako. Sastanak se održava srijedom, započinje pri kraju radnog vremena, a traje koliko je potrebno.
Poziv na promociju "Valpovačkog godišnjaka" (20)
Valpovo, 25. VI. 2015, 11 sati
Likovno-kreativne radionice za žene utorkom (V/2015)
'Oazine' korisnice kao pčelice - vredniceU petom mjesecu 2015. godine nastavljene su likovno-kreativne radionice za žene utorkom od 18 do 20 sati. I dalje ih vodi Ana Jeličić, a održane su četiri puta s ukupno 44 korisnice. A one, naše korisnice, pčelice – vrednice, bile su marljive baš kao u košnici te organizirane i nadasve inspirativne. Mada teme radionica određuje voditeljica, dalji tok u mnogome zavisi od njih samih: od toga koliko su raspoložene i orne za nove, maštovite kreacije.
Video: TV-prilog o "Oazinoj" volonterskoj akciji
(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U utorak, 19. V. 2015. godine, Mirovna grupa Oaza priključila se akciji "Hrvatska volontira". U akciji je učestvovalo jedanaest "Oazinih" uglavnom mladih volontera, a provedena je u belomanastirskom Domu za starije i nemoćne osobe. Cilj akcije bilo je druženje s korisnicima Doma. Uz društvene igre, šetnje i razgovore, dalo im se do znanja da nisu sami i zaboravljeni (članak i fotoalbum mogu se vidjeti ovdje).
Obilježen Dan antifašističke borbe
Nikola Opačić drži govor pred spomenikom Crvenoj armiji(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U nedjelju, 21. VI. 2015. godine, u Belom Manastiru obilježen je Dan antifašističke borbe polaganjem vijenaca i cvijeća na spomenik poginulim partizanima i na biste narodnih heroja Jovana Lazića, Sare Bertić i Ernea Kiša na Partizanskom groblju te na spomenik Crvenoj armiji na Trgu slobode. Vijence su položili gradonačelnik Ivan Doboš i njegovi pomoćnici uime Grada Belog Manastira, Udruga antifašističkih boraca i antifašista (UABA) Beli Manastir, SDP te Društvo baranjsko-ruskog prijateljstva.
Krečenje "Oazinog" ureda
'Majstori' od krečenja Robert i Neno
(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U petak, 19. VI. 2015. godine, od početka radnog vremena, započelo je krečenje zidova u "Vesninom uredu", kako ga popularno zovu "Oazini" zaposlenici, iako u njemu rade Vesna, Sanela i Neno. Glavni "meštar" od krečenja bio je "Oazin" gerontomajstor Robert , koji se – zajedno s kompjuterašem Nenom – dao u ozbiljno posao. Prvo su pomiješali i izmiješali boje (bijela s oker-žutim tonerima), pa su prekrili najlonima sve stvari (ormare i stolove), a onda je krečenje moglo početi.
Dvadesetprvo druženje starijih osoba
Ljilja i djeda-BoroU petak, 19. VI. 2015. godine, između 17 i 18 sati, održano je druženje starijih osoba u belomanastirskoj Ulici Dore Pejačević. Takva druženja prati i organizira Mirovna grupa Oaza u sklopu projekta kojim se želi umanjiti socijalna isključenost starijih osoba. Taj projekt financira Ministarstvo socijalne politike i mladih, a ovo druženje inicirala je "Oazina" aktivistica Dubravka Simendić.
Družili su se Vladimir i Ljilja sa svojom starijom susjedom Ružom, zatim djeda-Boro i mlada rođakinja koja je došla u posjet. Kao što to obično biva s mlađima, nakon referiranja što se radi nakon studija, gdje se radi i s kime, mlada rođakinja brzo je napustila društvo, zaželjevši svima dobro zdravlje. Svi ostali su se potom, uz kavicu naravno, nastavili u miru i bez žurbe prisjećati svega i svačega.
Priče iz "Oazinog" internet-kluba (VI/2015)
Druženje sa štićenicima Doma za starijeU "Oazinom" internet-klubu može se vidjeti svakakvog svijeta: od malih, preko srednjih do velikih osoba. U posljednje vrijeme češći gosti toga kluba bila su dva dječaka, bolje reći sad već mladića, koji su posebno pristojni i u klubu i na ulici kad sretnu "Oazino" osoblje. Jedan od njih je krupniji, nazovimo ga Perica, a drugi sitnije građe, neka bude Stevica. Pa, kad su već tako dobri, "Oazine" aktivistice pozvale su ih da učestvuju u volonterskoj akciji koja se sastojala od posjeta belomanastirskom Domu za starije i nemoćne osobe i druženja s njegovim štićenicima.
















