Poziv na večer poezije u Belom Manastiru

Rad "Oazine" praonice (XI/2015)
Gerontodomaćica Stela prostire vešU mjesecu studenom 2015. godine "Oazina" praonica oprala je ukupno 15 mašina rublja za svoje korisnike – ugrožene Belomanastirce. Dolaskom hladnijeg vremena većinom su se prale deblje stvari, poput toplije i štrikane odjeće, deka i prekrivača, ali i rublje koje se svakodnevno nosi. Nakon pranja, "Oazine" gerontodomaćice rublje suše u zajedničkom prostoru Društvenog centra, u potkrovlju, kako bi se sve prikladno osušilo i vratilo korisnicima na dalju upotrebu.
Godišnje volonterske nagrade Volonterskog centra Osijek
Kliknite na sliku da biste je vidjeli u većem formatu U ponedjeljak, 7. XII. 2015. godine, u Muzeju Slavonije Osijek, a pod nazivom "Nevidljivo učiniti vidljivim", Volonterski centar Osijek (VCO) dodijelio je godišnje volonterske nagrade pojedincima i organizacijama koje su svojim djelovanjem pokazali najbolje primjere volontiranja u zajednici. To je deseti, jubilarni put da VCO dodjeljuje takve nagrade. Na svečanosti je bila i "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić.
Konferencija "Vrline solidarnosti"
Sudionici konferencije(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U ponedjeljak, 7. XII. 2015. godine, s početkom u 10 sati, u Hotelu Osijek i u organizaciji Volonterskog centra Osijek kroz program "Šalter", održana je konferenciji "Vrline solidarnosti". Prije samog otvaranja konferencije osječki gradonačelnik Ivica Vrkić pozdravio je prisutne i čestitao Volonterskom centru 10-ogodišnjicu postojanja. Uime Mirovne grupe Oaza na konferenciji je bila projekt-koordinatorica Vesna Nedić.
Pozivnica na književno veče o Isidori
Književnica Isidora SekulićU subotu, 12. XII. 2015. godine, s početkom u 18 sati, u Srpskom kulturnom centru u Belom Manastiru, Ulica Imrea Nagya broj 8, održat će se književno veče pod nazivom "Moja poslednja glavobolja", na kojem će Jadranka Radošević, prof., govoriti o životu i djelu književnice Isidore Sekulić.
Književno veče organizira belomanastirsko Srpsko udruženje žena (SUŽ) "Dukat", koje srdačno poziva ljubitelje književnosti na prijatno druženje.
Poziv na plesne radionice za osnovnoškolce

Poziv na "Advent u Dardi"
Dvorca Esterházy i jezero ĐolaUdruga za ruralni turizam Đola, u suradnji s Turističkom zajednicom Baranje i Općinom Darda, poziva na manifestaciju "Advent u Dardi", koja će se održati 6. XII. 2015. godine ispred Dvorca Esterházy u Dardi, s početkom u 17 sati. Program obuhvaća izlaganje rukotvorina i domaćih proizvoda na adventskom sajmu, uz bogatu gastroponudu i besplatno kuhano vino za sve posjetitelje.
Prigodna svečanost u belišćanskom "Zvonu"
članovi, zaposlenici, korisnici, volonteri...Belišćanska Udruga djece i mladih s poteškoćama u razvoju "Zvono" i ove je godine, kao i prethodnih, obilježila Međunarodni dan osoba s invaliditetom (3. XII.) i Međunarodni dan volontera (5. XII.). Tim povodom je 4. XII. 2015. organizirana prigodna svečanost na kojoj su sudjelovali članovi, zaposlenici, korisnici, volonteri i ostali zainteresirani.
Prigodna svečanost u Čačincima
Publika na priredbi u ČačincimaUdruga "Jaglac" iz Orahovice svečano je obilježila Međunarodni dan osoba s invaliditetom (3. XII.) i Međunarodni dan volontera (5. XII.) organizacijom priredbe, koja je održana 4. XII. 2015. godine, u 16 sati, u Hrvatskom domu kulture u Čačincima. Tu su članovi Kluba "Jaglac" i osobe s invaliditetom izveli predstavu "Priče iz Kockograda". Nakon toga slijedilo je predstavljanje rada Udruge "Jaglac" te zahvala volonterima i donatorima.
Sustav kvalitete za volonterske programe
Ana Jeličić (treća zdesna)U petak, 4. XII. 2015. godine, u organizaciji Volonterskog centra Osijek, održano je predstavljanje sustava kvalitete za volonterske programe. Predstavljanje je održala Jelena Kamenko, uz prisustvo dvanaestak predstavnika raznih udruga, odgojnih ustanova i Crvenog križa, među kojima je bila i voditeljica "Oazinog" volonterskog centra Ana Jeličić.
Radionica za pripremu projekata za natječaj ESF-a
Učesnici radionice u Hotelu Silver(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U četvrtak i petak, 3-4. XII. 2015. godine, s početkom u 9 sati, u osječkom Hotelu Silver održana je radionica pod nazivom "Od neuspješnih projekata do dodjele bespovratnih sredstava". Radionica je održana u sklopu projekta "Priprema projekata i podrška ESF-korisnicima", kojega provodi "WYG International", a čiji je glavni partner u projektu Ministarstvo rada i mirovinskoga sustava.
Novi drvored u Nazorovoj ulici
Pogled prema GimnazijiTokom mjeseca studenog 2015. godine u belomanastirskoj Ulici Vladimira Nazora povađena su kržljava stabla dotadašnjeg drvoreda i posađena nova. Redakciji Radio-Baranje pristigli su brojni upiti o tome zašto su povađena ta stabla, a odgovor je potražen u belomanastirskoj komunalnoj službi, odakle je stigao odgovor da su stabla povađena jer se radilo o vrsti koja nije dobro uspijevala u našem podneblju. Umjesto te vrste posađeni su ukrasni bagremi okrugle krošnje.
Odlazak u mirovinu Dubravke Simendić
Novopečena umirovljenica (u sredini)(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Nakon petnaest godina volontiranja, aktivizma i rada u Mirovnoj grupi Oaza, 1. prosinca 2015. godine naša koleginica Dubravka Simendić otišla je u mirovinu. Ispratili smo je malom svečanošću, tortom i prigodnim poklonima. Želimo joj dobro zdravlje te ugodne penzionerske dane.
Održan okrugli stol u Osijeku
Učesnici okruglog stola(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U utorak, 1. XII. 2015. godine, s početkom u 13:30 sati, u prostorijama Društvo za pomoć osobama s intelektualnim teškoćama Osijek održan je okrugli stol na temu "Suradnja dionika u sektoru socijalnih usluga u organiziranju i pružanju socijalnih usluga u zajednici". Moderatorica okruglog stola bila je Jasna Petrović, a iz Baranje prisutni su bili "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić te ispred Grada Belog Manastira zamjenik gradonačelnika Zoran Kranjčec.
Poziv na edukaciju za OCD-e
Edukacija "Strateško planiranje / Operativni plan / Timski rad / Upravljanje ljudskim resursima" namijenjena je organizacijama civilnog društva (OCD) koje se bave pružanjem neke od socijalnih usluga. Edukacija ukupno traje 5 dana:
* 2 dana: Strateško planiranje,
* 1 dan: Operativno planiranje,
* 1 dan: Timski rad,
* 1 dan: Upravljanje ljudskim resursima.
Edukacija će biti organizirana za pet slavonskih županija, na dvije lokacije.
Predstavljanje "Oazinog" projekta u OŠ Beli Manastir
Projekt 'Nenasilje je baš fora'U ponedjeljak, 30. XI. 2015. godine, s početkom u 17 sati i 45 minuta, u Osnovnoj školi "Dr. Franjo Tuđman" u Belom Manastiru održan je sastanak na kome su bili ravnatelj Damir Mendler, psihologinja Iva Jeger-Miser i devet učitelja i učiteljica te "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić i "Oazina" vanjska suradnica Sofija Petrović, koja je također učiteljica.
Odvoz stakla i metala
Svaka tri mjeseca "Baranjska čistoća" odvozi otpadni metal i staklo i to prvog tjedna u mjesecu. Za posljednji mjesec 2015. godine raspored odvoza na području Baranje izgleda ovako: utorak (1. XII.) iz Općina Darda i Čeminac; u srijedu (2. XII.) s područja Općine Bilje; u četvrtak (3. XII.) s područja Općina Draž i Popovac, a u petak (4. XII.) s područja Belog Manastira i prigradskih naselja (Branjinog Vrha, Šećerane i Šumarine). U subotu (5. XII.) metal i staklo odvoze se s područja Općine Kneževi Vinogradi.
Bizovac: upoznavanje s lokalnim suvenirima
Romana Žužić (u sredini)(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U subotu, 28. XI. 2015. godine, u 13 sati, ispred belomanastirskog Doma zdravlja, 19 "Oazinih" korisnica i aktivistica krenulo je put Bizovca na dvodnevno studijsko putovanje kao dio "Oazinog" projekta koji financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva. Cilj putovanja bio je upoznati se s ponudom i izradom lokalnih suvenira, kao i razmjena iskustava između belomanastirskih i bizovačkih kreativki.


















