Podsjećanje na ljepše dane
Trg slobode u Belom Manastiru(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Evo nam prilike da se ovog tmurnog i hladnog postnovogodišnjeg dana, preko fotoalbuma na "Oazinoj" fejsbukovskoj stranici, prisjetimo kakvo je vrijeme bilo u Belom Manastiru 11. XI. 2015. godine, na dan Grada.
Uvažavamo li posao komunalaca?
Mraz na kantama za otpadOve zime i Božić i Nova godina pali su u petak, a petkom se u odvozi miješani komunalni otpad u Branjinom Vrhu i Šećerani te u Beljskom naselju u Belom Manastiru. Iako su neki građani mislili da otpad tih dana neće biti odvezen jer su to državni praznici, radnici "Baranjske čistoće" uobičajeno su odradili svoj posao, a na Novu godinu cijelu rutu čak su prošli dva puta i odvezli i sortirani otpad, u prvom redu plastiku iz žutih kanti.
Belomanastirske razglednice
Centar Belog Manastira(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Posljednjeg dana 2015. godine u Belom Manastiru bilo je prilično hladno, tek koji stupanj iznad nule, ali tako sunčano da bi promatrač fotografija iz našeg fotoalbuma mogao pomisliti da su snimljene usred – ljeta. Jedino lišće na drveću pokazuje da je zapravo – zima.
Novogodišnja čestitka
Sretnu i uspješnu novu godinu želi vam Mirovna grupa Oaza
Likovno-kreativne radionice za žene utorkom (XI/2015)
'Oazine' kreativke(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U mjesecu studenom 2015. godine održane su u zajedničkom prostoru belomanastirskog Društvenog centra četiri likovno-kreativne radionice za žene utorkom od 18 do 20 sati. Financirane su sredstvima Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, a vodila ih je Ana Jeličić. Na njima su ukupno bile 52 korisnice.
Edukacija za projekt "Nenasilje je baš fora"
Učiteljice OŠ 'Dr. Franjo Tuđman'U sklopu "Oazinog" projekta "Nenasilje je baš fora", kojega financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i koji se provodi u partnerstvu s Gradom Belim Manastirom i belomanastirskom Osnovnom školom "Dr. Franjo Tuđman", održana je 29. XII. 2015. godine edukacija učiteljica koje će s učenicama raditi radionice nenasilne komunikacije.
Izvanredno zasjedanje Skupštine LAG-a Baranja
Učesnici zasjedanja(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U ponedjeljak, 28. XII. 2015. godine, s početkom u 17 sati, u Velikoj vijećnici Grada Belog Manastira održano je izvanredno zasjedanje Skupštine Lokalne akcijske grupe (LAG) Baranja. Članove Skupštine pozdravila je i zasjedanje otvorila predsjednica LAG-a Ana Lazić. Na zasjedanju je bila i "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić.
Podržite projekt "Balkanske vode"
Stripom protiv ekološke neosviještenostiŽeljko Gašić, predsjednik Udruge ljubitelja stripova StripOs iz Osijeka (ovdje i ovdje), šalje nam informaciju da je ta udruga pokrenula projekt "Balkanske vode":
Tijekom ljeta 2015. odradili smo u Gunji, Obrenovcu, Maglaju i Doboju radionice crtanja stripova s djecom na teme poplava iz 2014.
Likovno-kreativne radionice za žene ponedjeljkom (XI/2015)
Izrada lutaka od mljevene spužve(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U 11. mjesecu 2015. godine bilo je pet likovno-kreativnih radionica za žene ponedjeljkom, koje je vodila Jelena Opačić-Matijević. Na radionicama je bilo od devet do 13 korisnica. Na prvoj radionici izrađivale su se narukvice od gumica, u čemu su korisnice uživale jer je takva izrada puno jednostavnija i lakša nego izrada narukvica s prethodnih radionica.
Članak o "Oazinoj" edukaciji na BaranjaMediji
BaranjaMedija, 25. XII. 2015.
Baranjski vatrogasci odlikovani u Vrbasu
Josip Molnar (DVD Beli Manastir; lijevo) prima ordenPovodom 111 godina postojanja Dobrovoljnog vatrogasnog društva "Vrbas – 1904", delegacija DVD-a Jagodnjak, u sastavu Mladen Đermanović, Borislav Đermanović, Svetislav Kolarević i Lazar Bertić, te predstavnici DVD-a Beli Manastir Josip Molnar, Marinela Molnar i drugi, prisustvovali su 23. XII. 2015. godine, uz brojne druge goste, prigodnoj svečanosti i otvaranju izložbe "111 godina vatrogastva u Vrbasu" u Gradskom muzeju Vrbas.
Božićno-novogodišnji domjenak u Gradu Belom Manastiru
Gradonačelnik najavljuje bolju godinu od protekleU srijedu, 23. XII. 2015. godine, s početkom u 12 sati, u Maloj vijećnici Gradske uprave upriličen je tradicionalni božićno-novogodišnji domjenak. Domjenak su priredili gradonačelnik Grada Belog Manastira Ivan Doboš sa svojim pomoćnicima Markom Bogatićem, Zoranom Kranjčecom i Predragom Stojanovićem te predsjednica Gradskog vijeća Jadranka Sabljak.
Rad "Oazinih" gerontodomaćica (XII/2015) - anegdote
Dubravka SimendićDubravka Simendić, bivša asistentica na "Oazinom" programu "Pomoć ugroženim Belomanastircima", iz mjeseca u mjesec zapisivala je anegdote, svakakve zgode i zanimljive priče koje je čula od starih osoba koje je obilazila kao gerontodomaćica. Evo još jedne takve anegdote.
Kumovska prepiska
Jedna "Oazina" baka dok još nije bila baka napisala je pismo svome kumu u Beograd: "Dragi kume pišem ti pismo jer već odavno nemam vijesti o tebi nikakve pa sam mislila da ti napišem pismo pa da mi odgovoriš da znam kako si…"
Izvanredna sjednica "Oazine" Skupštine
Članice i članovi 'Oaze'(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U ponedjeljak, 21. XII. 2015. godine, s početkom u 18 sati, u zajedničkom prostoru Društvenog centra, održana je izvanredna sjednica Skupštine Mirovne grupe Oaza. Sjednici je prisustvovalo 17 od ukupno 29 članova, a imala je ovakav dnevni red:
- Izbor radnog predsjedništva, zapisničara i dva ovjerovitelja
- Prijedlog, rasprava i usvajanje Financijskog plana za 2016. godinu Mirovne grupe Oaza Beli Manastir
- Razno.
Poziv na Godišnji koncert u Jagodnjaku
Prizor s Godišnjeg koncerta 2013.Pododbor Jagodnjak SKD-a "Prosvjeta" priređuje u srijedu, 23. XII. 2015. godine, svoj 18. po redu Godišnji koncert. Koncert će se održati u jagodnjačkom Domu kulture s početkom u 20 sati, a na koncertu učestvuju sekcije Pododbora. Ulaz SLOBODAN!
(Kako je bilo na preklanjskom koncertu može se vidjeti ovdje)
Donacija gradskih vijećnika za besplatne tople obroke
Vesna Nedić i Marko BogatićKao i pretprošle i prošle godine (o čemu se može pročitati ovdje i ovdje), a zahvaljujući predsjednici Gradskog vijeća Jadranki Sabljak, na 24. sjednici Gradskog vijeća, održanoj 17. XII. 2015. godine, "Oazina" "škrabica" opet je "kružila" među gradskim vijećnicima, koji su u nju ubacili 750 kuna.
U ponedjeljak, 21. XII. 2015. godine, u Gradskoj upravi, "škrabicu" s tim iznosom uručio je zamjenik gradonačelnika Marko Bogatić "Oazinoj" projekt-koordinatorici Vesni Nedić. Novac je uplaćen na "Oazin" žiro-račun kao donacija građana i bit će upotrijebljen za financiranje dostave besplatnih toplih obroka za (trenutno) 35 ugroženih Belomanastiraca.
Time će "Oazini" stari, nemoćni i siromašni korisnici osjetiti da i u vremenu općeg darivanja netko misli i na njih.
U ime svojih korisnika Mirovna grupa Oaza
zahvaljuje gradskim vijećnicima na donaciji.
"Oaza" na Božićnom sajmu u Belom Manastiru
'Oazin' štand: Stela S. i Jelena OM(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U nedjelju uvečer, 20. XII. 2015. godine, na belomanastirskom Trgu slobode i u organizaciji Turističke zajednice Baranje, po hladnom i maglovitom vremenu, održan je Božićni sajam kao završno događanje ovogodišnje manifestacije "Advent u Baranji".
Posjetioci su mogli vidjeti bogat program uz nastupe HKUD-a Beli Manastir, Župnog zbora Sv. Martin, "Skok-kluba - ŠRP" i Gimnastičkog društva Beli Manastir, Umjetničke škole Beli Manastir, Glazbenog sastava "Triliom" iz Kneževih Vinograda te uz modnu reviju Učeničke zadruge Mravci – znalci, kao i njihovog Mravomraza.



















