Fotovijest: Bicikl od slame
Pogled prema nekadašnjoj 'Čingi-lingi čardi'
Sjednica "Oazinog" Upravnog odbora
Vesna Nedić, Ana Jeličić, Ljubica Buha, Miroslava Kralj, Jasna Petrović, Sofija PetrovićU srijedu, 30. III. 2016. godine, s početkom u 18:30 sati, održana je sjednica Upravnog odbora (UO) Mirovne grupe Oaza. Pored predsjednice "Oaze" dr. Miroslave Kralj, koja je po funkciji članica i predsjedavajuća UO, na sjednici su bile i članice UO: Ljubica Buha, Jasna Petrović i Sofija Petrović te direktorica "Oaze" Vesna Nedić i zapisničarka Ana Jeličić.
Potpisivanje projektnih ugovora u "Slagalici"
Tanja Vidović ('Zlatna dob') i Vesna Nedić ('Oaza')U srijedu, 30. III. 2016. godine, "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić u Zakladi Slagalica u Osijeku potpisala je ugovor vrijedan 33.800 kuna za projekt "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru". Taj projekt "Oaza" će provesti u partnerstvu s udrugom "Svjetlo nade" iz Kneževa.
Treći sastanak lokalne stručne platforme
Članovi i članice stručne platformeOsječki Centar za mir, nenasilje i ljudska prava organizirao je 29. III. 2016. godine treći sastanak lokalne stručne platforme Beli Manastir u svrhu jačanja načela dobrog upravljanja i antidiskriminacije na lokalnoj razini. Uime Mirovne grupe Oaza na sastanku su bile Ana Jeličić i Vesna Nedić, a inicijalni sastanak platforme održan je 16. VI. 2015. godine.
Potpisan ugovor za projekt "Dostojanstveno starenje"
'Oazin' novi projektKrajem ožujka 2016. godine "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić potpisala je poštanskim putem ugovor vrijedan 40.000,00 kn s Ministarstvom socijalne politike i mladih za financiranje projekta "Dostojanstveno starenje". Projekt je prošao na natječaju za prijavu projekata usmjerenih unapređenju kvalitete života starijih osoba putem organiziranih dnevnih aktivnosti u lokalnoj zajednici.
Taj projekt "Oaza" će provesti u partnerstvu s Gradom Belim Manastirom. Cilj projekta je kroz organiziranje dnevnih aktivnosti, koje su prilagođene potrebama i interesima starijih osoba, smanjiti njihovu socijalnu isključenost na području Grada Belog Manastira.
Druga radionica iz projekta "Nenasilje je baš fora"
Odjel 3.a učiteljice Ivane HannichNakon odrađene prve radionice (vidjeti ovdje), učenici OŠ "Dr. Franjo Tuđman" iz Belog Manastira, sa svojim učiteljicama i učiteljem, u ožujku 2016. godine održali su drugu radionicu u sklopu "Oazinog" projekta "Nenasilje je baš fora" pod nazivom "Pružimo si ruke".
Druženje u Domu za starije i nemoćne osobe (VII)
Neki voli kartanje...U srijedu, 23. III. 2016. godine, u belomanastirskom Domu za starije i nemoćne osobe, a u sklopu "Oazinog" projekta "Naučimo volontirati", održana je još jedna volonterska akcija "Volontirajmo jednom mjesečno u domu za starije osobe". Akciji se odazvalo sedam "Oazinih" volontera i volonterki: Berta, Borislava, Dajana, Donka, Margita, Mira i Saša.
Rad "Oazinog" internet-kluba (II/2016)
Radno vrijeme: 8-20 satiTokom drugog mjeseca u 2016. godini "Oazin" internet-klub imao je 162 posjetitelja, što je blago povećanje u odnosu na prethodni mjesec, kad je imao 131 posjetitelja. Klub je i dalje otvoren svakog radnog dana od 8 do 20 sati, a nalazi se u belomanastirskom Društvenom centru u Ulici J. Antala 3.
Najčešći posjetitelji su djeca, koja slobodno vrijeme provode igrajući internetske igrice ili se dopisuju putem sveprisutnog Facebooka.
Poziv na dvije predstave u Belom Manastiru
Beli Manastir, 23. III. 2016, 19 satiU srijedu, 23. III. 2016. godine, u kinodvorani belomanastirskog Centra za kulturu, Novosadski novi teatar odigrat će dvije kazališne predstave.
Javna tribina u obranu demokracije
Drago Hedl, Marina Škrabalo, Vesna Teršelič, Miljenko Turniški i Urša RaukarU ponedjeljak, 21. III. 2016. godine, s početkom u 18 sati, u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici u Osijeku održana je javna tribina pod nazivom "Građanski sat – u obranu demokracije" u organizaciji Platforme 112 i Antifašističke lige te u suradnji s Centrom za mir, nenasilje i ljudska prava – Osijek. Na tribini je bila i "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna Nedić.
Uskršnji poklon-paketići za stare osobe
'Oazine' aktivistice prave poklon-paketićeKao i prethodnih godina, Mirovna grupa Oaza i ove je godine pripremila skroman znak pažnje za uskršnje blagdane te je pripremila poklon-paketiće za korisnike "Oazinih" socijalnih usluga pomoć u kući i besplatna dostava toplih obroka, kojih ukupno ima 51.
"Oazine" aktivistice Stela, Vesna i Sanela spakirale su keks i ljute bombone u poklon-paketiće, koji će sljedećih dana biti dostavljeni korisnicima. U poklon-paketićima nalaze se i prigodne čestitke, koje su izradile "Oazine" kreativke koje dolaze na likovno-kreativne radionice za žene ponedjeljkom i utorkom.
Fotovijest: Proljetni vašar u Karancu
Slasne kobasice...(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Odvoz plastike na reciklažu
Odvoz plastike u Belom Manastiru 25. III. 2016.Od 21. do 26. III. 2016. godine "Baranjska čistoća" odvozit će plastiku po ovom rasporedu:
- 21. III. (ponedjeljak) – općine Jagodnjak i Petlovac
- 22. III. (utorak) – općine Darda i Čeminac
- 23. III. (srijeda) – Općina Bilje
- 24. III. (četvrtak) – općine Draž i Popovac
- 25. III. (petak) – grad Beli Manastir i prigradska naselja (Branjin Vrh, Šećerana i Šumarina)
- 26. III. (subota) – Općina Kneževi Vinogradi
Prvo okupljanje "Dukatovog" književnog kluba
Jadranka Radošević i Radmila Ognjenović(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Srpsko udruženje žena (SUŽ) "Dukat" proširilo je područje svojih aktivnosti pa je osnovalo neformalni književni klub, koji će se – pod rukovodstvom predsjednice Radmile Ognjenović – okupljati jednom mjesečno u Srpskom kulturnom centru u Belom Manastiru i organizirati okupljanja za ljubitelje književnosti i drugih umjetnosti.
71. godišnjica Bolmanske bitke
Recital na Bolmanskom spomeniku(Fotoalbumi se mogu vidjeti ovdje-1, ovdje-2,
ovdje-3, ovdje-4 i ovdje-5)
U subotu, 19. III. 2016. godine, u Bolmanu je svečano obilježena 71. godišnjica Bolmanske bitke. Program obilježavanja sastojao se od polaganja vijenaca na spomenicima u Petlovcu i Baranjskom Petrovom Selu, na centralnom spomeniku na raskršću puteva Bolman – Baranjsko Petrovo Selo – Petlovac te na spomeniku u Bolmanu.
Dan narcisa u Belom Manastiru
Narcis - simbol buđenja života i nadeU subotu, 19. III. 2016. godine, od 10 do 13 sati, na belomanastirskom Trgu slobode obilježen je Dan narcisa, humanitarna akcija koja je posvećena ženama oboljelima od karcinoma dojke te prevenciji i ranom dijagnosticiranju te zloćudne bolesti.




















