Uz uobičajeno podnošenje i usvajanje izvještaja o radu i financijskog izvještaja za prethodnu godinu te također uobičajeno podnošenje i usvajanje programa rada i financijskog plana za ovu godinu, dana je razrješnica dosadašnjem predsjedniku Predragu Stojanoviću i njegovom zamjeniku Ljubomiru Jeličiću te je izabrana nova predsjednica Aleksandra Dvornić. Kako se nitko od preostalih članova nije htio prihvatiti ostalih funkcija, dosadašnji zamjenik ostao je ta toj funkciji, a dosadašnji predsjednik prihvatio je da bude sekretar Pododbora. Donesena je i odluka da belomanastirski pododbor u Skupštini SKD-a "Prosvjeta" u Zagrebu i dalje zastupa Dejan Jeličić.
Aleksandra Dvornić je magistra ekonomije. Rođena je 1986. godine i članica je Vijeća srpske nacionalne manjine u Gradu Belom Manastiru, a aktivna je i u drugim srpskim organizacijama. Radila je na zamjenama kao profesor ekonomske skupine predmeta u Drugoj srednjoj školi Beli Manastir te kao suradnik na EU-projektima u Lokalnoj akcijskoj grupi Baranja. Trenutno je zaposlena na neodređeno vrijeme kao voditeljica ureda Partner grupe Beli Manastir.
Novoizabrano rukovodstvo zahvalilo se članovima na izboru i izrazilo želju za daljim radom i održanjem Pododbora Beli Manastir, koji svakako treba osnažiti mladim ljudima, dok se Tihomir Sekeruš članovima obratio važnom porukom o očuvanju sloge i jedinstva unutar pododbora.

















