Posebnih je zahtjeva bilo u 50 slučajeva kao npr.: hranjenje kućnih ljubimaca, razni popravci u kući (štednjak i sl.), odnošenje naočala na popravak, rezanje noktiju, presvlačenje, pomoć slabo pokretnima u oblačenju, pozvati bolnicu ili autobusni kolodvor za informacije, plaćanje kućnih računa, rezanje bršljana u dvorištu, vjetrenje kuće, branje i skupljanje šljiva, odvođenje slijepe osobe kod frizera i na sladoled, kopiranje dokumenata, vađenje umrlice za bračnog druga, šivanje zavjesa itd…..Tokom mjeseca javili su se problemi u vidu: 2 osobe prevezene u bolnicu zbog bolesti, jedna je imala visoku temperaturu.
Ponedjeljak, 31. 12. 2007.
Pomoć starim osobama u srpnju 2007.
U mjesecu srpnju Oazinih 6 aktivista obavilo je kod 30 starih osoba ukupno 214 posjeta. Tako su 59 puta obavili nabavku namirnica iz trgovine, mesnice, pekare, 16 puta sa tržnice, 13 puta hitno lijekove iz apoteke potrebne kroničnim bolesnicima, 11 puta odnosili dokumentaciju za liječničke intervencije i putne naloge za preglede. Spremanje u stanu, dvorištu, bašti i podrumu obavili su 26 puta, 17 puta su nabavljali hranu za obroke ili ih sami pripremali.
Čitanje slijepima i odnošenje besplatnih novina i časopisa obavili su 55 puta, a druženja i razgovora o problemima, šetnji i sličnog bilo je 157 slučajeva.
Čitanje slijepima i odnošenje besplatnih novina i časopisa obavili su 55 puta, a druženja i razgovora o problemima, šetnji i sličnog bilo je 157 slučajeva.
Najnovije vijesti Vesna
- Okrugli stol o nasilju u obitelji
- "Oazine" kreativne radionice
- U Belom Manastiru gostovao GKUD iz Bačke Palanke
- "Oazine" instrukcije iz matematike
- Javna tribina u Bilju
- Slava VSNM
- Svi smo različiti, a zapravo svi jednaki
- "Pomoć starim i nemoćnim osobama" (X/2008)
- Godišnja skupština Ženske mreže Hrvatske
- Tragom pitanja : Parti u "Oazi"
















