Osječka pauk-služba

- Građani su zbunjeni jer ne znaju da prometni prekršaj nije dovoljan razlog da se vozilo ukloni. Da bismo dobili odobrenje za podizanje automobila mora se utvrditi ometa li sporno vozilo promet, a to nije toliko čest slučaj. Pojavio se i određeni problem s pojedinim lokacijama koje su nepristupačne za naše vozilo, kao što su preuske uličice ili ceste kroz prolaze niže od četiri metra – izjavio je Slavko Petrić, voditelj pauk-službe Auto-centra Lozić.
Promocija knjige "Strateško planiranje"

Radionica "Nenasilna komunikacija"

Rad "Oazinog" internet-kluba (V)
U prvih pet mjesecu 2010. godine u popis korisnika "Oazinog" internet-kluba upisana je 181 različita osoba, koje su imale 4450 pristupa internetu (909 u petom mjesecu). Kako "Oaza" trenutno nema nikakvih donacija iz kojih bi se financirao rad internet-kluba, korisnici sami doniraju po jednu kunu za sat vremena provedenih za kompjuterom kako bi se iz tako skupljenih donacija platili telefonski troškovi i troškovi servisiranja kompjutera. Za korištenje kompjutera kraće od 10 minuta nije potrebno doniranje jedne kune, a kad je gužva djeci je ograničeno korištenje kompjutera na 2 sata.
600 članaka na "Oazinoj" web-stranici

Obrasci za transparentnu dodjelu sredstava (IV)
Kako je bilo i dogovoreno, u ponedjeljak, 24. V. 2010. godine, u zajedničkim prostorijama Društvenog centra ponovo je održan (po drugi put) sastanak članica Foruma udruga s ciljem da se udrugama predstave obrasci za transparentnu dodjelu sredstava iz gradskog proračuna i Poslovnik o radu Odbora za ocjenu projektnih prijedloga udruga, koje je zajedničkim radom pripremila radna grupa Foruma udruga (članak o pripremi tih dokumenata može se pročitati ovdje).
Na taj sastanak odazvali su se samo predstavnica Društva Hrvatsko srce – Baranja i predstavnik KUD-a "Brnjevarci" iz Branjinog Vrha te ponovo predstavnici udruga koje su i činile radnu grupu: Mirela Alagić (P.G.D.I.), Nikola Opačić (antifašisti), Snježana Pap (Medijacijski centar) i Vesna Nedić ("Oaza").
Kružni tok (i) u Belom Manastiru

Ugasio se "Nedjeljni Glas Slavonije"
Tekuća ekonomska kriza prouzročila je gašenje još jednih slavonsko-baranjskih novina. Nakon što je s posljednjim danom prošle, 2009. godine prestao izlaziti osječki "Slavonski dom", u nedjelju, 30. V. 2010. godine ugasio se, nakon 249 objavljenih brojeva, i "Nedjeljni Glas Slavonije". Od tada subotnji broj "Glasa Slavonije" postaje dvobroj.
"Nedjeljni Glas Slavonije" izlazio je na 32 stranice najsuvremenijeg dizajna, s brojnim tematskim cjelinama namijenjenim obiteljskom štivu jer su posebni dijelovi bili za djecu i tinejdžere, žene, enigmatičare, ljubitelje sporta…, dok je uvodni dio bio informativan s informacijama iz Osijeka, Slavonije i Baranje, Hrvatske i svijeta. Glavni urednici bili su Bojan Divjak, Zoran Jaćimović i Damir Gregorović.
Svatovi u zaprežnim kolima

Nastavak primjene SOKNO-a u "Oazi"
U subotu, 29. V. 2010. godine, radna grupa sastavljena od predsjednice i članica Upravnog odbora Mirovne grupe Oaza ponovo je, na osnovu SOKNO-a (Sustava osiguranja kvalitete za neprofitne organizacije), samoprocjenjivala način upravljanja "Oazom" i usluge koje "Oaza" pruža korisnicima.
Od uvođenja SOKNO-a (1. VII. 2006. godine) to je peta samoprocjena, a posljednja je urađena 21. III. 2009. godine. Samoprocjena se obavlja za 13 područja kvalitete, a na svakom području mogu se dosegnuti razine 1, 2 i 3. Najnižu razinu 1 "Oaza" je na svim područjima dosegla još prije tri godine, a danas je na svim područjima dosegla razinu 2.
Obrasci za transparentnu dodjelu sredstava (III)

Na taj sastanak odazvala se samo predstavnica BRICC-a Martina Uglik te predstavnici udruga koje su i činile radnu grupu: Mirela Alagić (P.G.D.I.), Nikola Opačić (antifašisti), Snježana Pap (Medijacijski centar) i Vesna Nedić ("Oaza").
Kvadrilja u Osijeku
"Oazin" se fotoreporter zatekao u Osijeku 21. V. 2010. godine, baš kad su se osječki maturanti (a ima ih – prema pisanju internetskih portala – 2500) opraštali od srednje škole plesanjem kvadrilje. Zato posjetiocima ove web-stranice možemo prikazati kako je to bilo.
Okupljanje u osječkoj Županijskoj ulici počelo je već oko 10 sati. Pripreme i probe trajale su do 12 sati, kad je počeo i ples i – jaka kiša. Maturante, međutim, ništa nije moglo omesti da otplešu svih pet predviđenih figura, a potom (kad se kiša smirila) i da poziraju poznatom fotografu Šimi Strikomanu da s visokih vatrogasnih ljestava snimi još nekoliko milenijskih fotografija (pogledajte na portalu Osijek031).
Kvadrilja u Belom Manastiru
U petak, 21. V. 2010. godine, u 12 sati 3.600 maturanata u gradovima Osječko-baranjske županije: Osijeku, Donjem Miholjcu, Đakovu, Našicama, Valpovu i Belom Manastiru plesalo je nekadašnji dvorski ples kvadrilju kao svojevrstan način obilježavanja završetka srednjoškolskog školovanja. Istovremeno kvadrilja se plesala i u mnogim evropskim gradovima. Na belomanastirskom Trgu slobode, između "Konzuma" i Centra za kulturu, kvadrilju je plesalo 220 od 246 maturanata iz belomanastirske Gimnazije te Prve i Druge srednje škole. Kako je to izgledalo vidimo na fotografiji (koju smo posudili s internetskih stranica Radija Baranja).
Regionalne konzultacije u Osijeku
U petak, 21. V. 2010. godine, od 10 do 16 sati, u prostorijama Volonterskog centra u Osijeku zagrebački Centar za razvoj neprofitnih organizacija (CERANEO) održao je regionalne konzultacije s predstavnicima organizacija civilnog društva i drugih relevantnih dionika u okviru istraživačkog projekta CIVICUS-ov Indeks civilnog društva u Hrvatskoj 2009-2010. Regionalne konzultacije su istraživačka aktivnost, koja se provodi nakon što su prikupljeni anketni upitnici od organizacija civilnog društva i drugih dionika. Anketom su se ispitivale različite dimenzije civilnog društva u Hrvatskoj: građanska participacija, razina organizacija civilnog društva, njihovo prakticiranje vrijednosti, percipirani utjecaj koji ostvaruju te okruženje u kojem djeluju.
Radionica u 1. i 2. razredu PŠ Grabovac


Okrugli stol o novom Zakonu o radu

Dani udruga 2010. u Zadru
Od 13. do 15. V. 2010. godine, a u organizaciji Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske, Savjeta za razvoj civilnoga društva, Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva te Projektnog tima TACSO Hrvatska, održana je u zadarskom IMPACT-u (Europskom centru za međusektorsku suradnju) tradicionalna konferencija Dani udruga. Na ovogodišnjim Danima sudjelovalo je više od 180 članova udruga, zaposlenika državne i javne uprave te ostalih gostiju. U ime Mirovne grupe Oaza na Danima je bila Ana Jeličić.
Rad "Oazinog" internet-kluba (IV)
U prva četiri mjesecu 2010. godine u popis korisnika "Oazinog" internet-kluba upisale su se 173 različite osobe, koje su imale 3541 pristup internetu (925 u četvrtom mjesecu). Kako "Oaza" trenutno nema nikakvih donacija iz kojih bi se financirao rad internet-kluba, korisnici sami doniraju po jednu kunu za sat vremena provedenih za kompjuterom kako bi se iz tako skupljenih donacija platili telefonski troškovi i troškovi servisiranja kompjutera. Kad je gužva – a gužva je gotovo svaki dan – djeci je ograničeno korištenje kompjutera na 2 sata.
Obrasci za transparentnu dodjelu sredstava (II)

Lepeze koje hlade kao čitava krošnja

"Stižu nam topliji dani, a s njima i potreba za hlađenjem. Kako olakšati nadolazeće vrućine, pogledajte na našim slikama. Lepeze potječu iz Japana, a ove sa slika iz 'Oazine' kreativne radionice za žene. Liče, istina, na list s drveta, ali hlade kao čitava krošnja. Ne vjerujete? Dođite i uvjerite se."
















