MIROVNA GRUPA OAZA BELI MANASTIR

Jozsefa Antala 3 - 31300 Beli Manastir - Hrvatska

Volonterski centar
Naslovnica

Naslovnica (7709)

Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.

Igra 'čovječe, ne ljuti se'Igra 'čovječe, ne ljuti se'U srijedu, 9. VIII. 2017. godine, od 16 do 17 sati, u Domu za starije i nemoćne osobe Beli Manastir, a u sklopu "Oazinog" projekta "Dostojanstveno starenje – II", održano je druženje sa štićenicima toga Doma, a s ciljem da im se malo uljepša dan. U akciji su učestvovale "Oazine" aktivistice Stela Fabijan i Jelena Opačić-Matijević te tri volonterke: Aleksandra Cerin, Kristina Gubić i Margita Relić.

Knjiga Đorđa BalićaKnjiga Đorđa BalićaU utorak, 13. VI. 2017. godine, s početkom u 20 sati, u Znanstvenom i kulturnom centru "Milutin Milanković" u Dalju, održat će se predstavljanje knjige Đorđa Balića "Jankovac: planinarska priča". U promociji učestvuju:

  • Otmar Tosenberger, predsjednik udruge "Slavonski planinari", Osijek
  • dr. med. Gojko Mišković, publicist iz Sombora
  • Darija Gabrić, novinarka iz Osijeka,
  • Đorđe Balić, autor knjige, Osijek

ULAZ SLOBODAN!

"Dug čovjeka prema prirodi na Jankovcu je vječan, ali treba stalno pokazivati i dokazivati da dug s poštovanjem otplaćujemo" – Đorđe Balić

12. V. 2017. (petak)

19:00 sati – "Crkve u Dravskom trokutu" – izložba fotografija i promocija knjige
Izložbeni prostor Pučkog otvorenog učilišta Baranyai Julia
Ulica Vladana Desnice 79, Beli Manastir

13. V. 2017. (subota)

10:00 sati – Svečanost proglašenja imena "Park grada Mohača"
park na spoju ulica Osječke i Kralja Petra Svačića, Beli Manastir

Popovačke kreativkePopovačke kreativkeU četvrtak, 9. III. 2017. godine, od 18 do 20 sati, u Popovcu je održana prva likovno-kreativna radionica za žene u okviru projekta "Prevencija socijalne isključenosti starijih osoba u Baranji", kojega financira Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Radionicu je vodila Ana Jeličić, a na njoj je bilo deset korisnica različite životne dobi, ali sve jednako zainteresirane za rad.

Radmila Šćekić i Smilja HorvatRadmila Šćekić i Smilja HorvatKao što smo najavili ovdje, u subotu, 4. II. 2017. godine, s početkom u 18 sati, u Etnološkom centru baranjske baštine u Belom Manastiru održano je književno veče "Imao sam od zlata jabuku...". Predavačica je bila Smilja Horvat, profesorica Gimnazije Beli Manastir u mirovini, a organizator belomanastirsko Kolo srpskih sestara (KSS) "Sveta Jelena Dečanska".

Puna dvorana u potkrovlju Etnološkog centra, u lijepo uređenom i prijatnom ambijentu koji svaki put iznova kad ga vidite oduševljava nekim novim detaljem, uživala je slušajući predavačicu i recitatore.

U emisiji "Korak ka jednakosti" belomanastirskog Radija Banska kosa, koja je na programu bila u četvrtak, 2. II. 2017. godine, s početkom u 17 sati, emitiran je razgovor novinarke Stane Nemet s "Oazinom" projekt-koordinatoricom Vesnom Nedić. Tema razgovora bile su aktivnosti "Oazinih" projekata "Prevencija socijalne isključenosti starijih osoba u Baranji" i "Od starog pravimo novo". Emisija je postavljena na YouTube pa je možete preslušati "klikanjem" na gornju sliku.

Slobodne aktivnosti na internetuSlobodne aktivnosti na internetu"Oazin" internet-klub u belomanastirskom Društvenom centru (Ulica J. Antala 3) otvoren je svakog radnog dana od 8 do 20 sati. Kompjuteri u internet-klubu namijenjeni su za svakoga tko ima potrebu za radom na računalu ili za slobodnim aktivnostima na internetu, poput čitanja novina, igranja igrica ili traženja posla.

Radno predsjedništvoRadno predsjedništvo(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)

U utorak, 31. I. 2017. godine, s početkom u 18 sati, u zajedničkom prostoru Društvenog centra, održana je redovna izborna sjednica Skupštine Mirovne grupe Oaza. Sjednicu je vodila Ana Jeličić, u radnom predsjedništvo bile su Miroslava Kralj, Jelena Opačić-Matijević i Sandra Kušenić, a sjednici su prisustvovala 22 od ukupno 30 članova, uz jednu gošću.

Upravni odbor Mirovne grupe OazaUpravni odbor Mirovne grupe Oaza U utorak, 31. I. 2017. godine, s početkom u 17:30 sati, u "Oazinom" uredu održana je sjednica Upravnog odbora (UO) Mirovne grupe Oaza. Pored predsjednice "Oaze" Miroslave Kralj, koja je po funkciji članica i predsjedavajuća UO, na sjednici su bile i članice UO Ljubica Buha, Jasna Petrović i Sofija Petrović (opravdano odsutna bila je Gordana Čiča!) te direktorica "Oaze" Vesna Nedić. Zapisničarka je bila Ana Jeličić.

Stana Nemet i Vesna NedićStana Nemet i Vesna NedićU utorak, 24. I. 2017. godine, s početkom u 10 sati, novinarka Stana Nemet s belomanastirskog Radija Banska kosa snimila je u "Oazinom" uredu razgovor s projekt-koordinatoricom Vesnom Nedić, koji će biti emitiran u stalnoj emisiji "Korak ka jednakosti" u četvrtak, 2. II. 2017. godine, s početkom u 17 sati, na frekvenciji od 96,9 mHz.

Tema razgovora bile su aktivnosti "Oazinih" projekata "Prevencija socijalne isključenosti starijih osoba u Baranji" i "Od starog pravimo novo".

Stranica 3 od 551
Naša web-stranica koristi sljedeće kolačiće: Google Analytics, Youtube, JA_T3_blank_tpl i cwGeoData. Sve to koristimo kako bismo anonimnom analizom vaše aktivnosti dobili informaciju je li vam iskustvo korištenja naše web-stranice pozitivno (ako nije da ga poboljšamo), a sve s ciljem kako biste od nas dobili najbolje moguće informacije.
Više informacija Ok