Baranjski gimnazijalci na osječkom Odsjeku za anglistiku
U utorak, 3. XI. 2009. godine, grupa baranjskih gimnazijalaca bila je u posjetu Odsjeku za anglistiku Filozofskog fakulteta u Osijeku. Gimnazijalci iz te grupe od prvog do petog mjeseca ove godine pohađali su "Oazin" "Besplatni tečaj engleskog jezika za darovite baranjske gimnazijalce", koji je financirala Zagrebačka banka, a sada su, skupa sa studentima engleskog jezika, bili na jezičnim vježbama kod lektorice Vlatke Ivić, koja je i organizirala njihov boravak na fakultetu.
Sve hrvatske "Oaze"

1. Auto-moto klub "Oaza" Brdovec iz Brdovca kod Zagreba (Trg dr. Franje Tuđmana 1), upisan u RURH 13. II. 2006, bavi se promicanjem i unapređenjem auto-moto sportskih natjecanja i okupljanjem ljubitelja auto-moto tehnike.
2. Društvo Oaza tolerancije (skraćeno ime: Oaza) iz Zagreba (Ksaver 81), upisano u RURH 5. VII. 2004, bavi se proučavanjem kulturne i tradicijske baštine te pronalaženjem načina da ih se iskoristi za poboljšanje kvalitete života.
Pomoć starim i nemoćnim osobama (IX/2009)

U toku devetog mjeseca 2009. godine pet aktivistica Mirovne grupe Oaza (Ana, Dubravka, Sandra, Snježana i Stela) obilazile su 25 starih osoba. Obavile su ukupno 118 obilazaka. Svaka stara osoba u prosjeku je posjećivana 2 puta tjedno.
"Oaza" i P.G.D.I. na Eko-festu u Zagrebu

Konferencija o poduzetništvu žena

Završila osnovna informatička obuka

1800. broj "Slavonskog doma"
Slavonski dom, broj 1800U utorak, 20. X. 2009. godine, objavljen je 1800. broj "Slavonskog doma", osječkih "regionalnih dnevnih novina", koje u svakom broju imaju jednostraničnu rubriku "Baranja", uz dodatne članke s baranjskom tematikom i u drugim rubrikama, a naročito u rubrici "Sport". "Slavonski dom" redovito prati ono čime se Mirovna grupa Oaza bavi i akcije u kojima učestvuje pa je to medij u kome je dosad objavljeno najviše članaka o "Oazi". Želimo "Slavonskom domu" još mnogo jubilarnih brojeva. Priprema suvenira za sajam u Zagrebu
U sklopu "Oazinog" projekta "Pomoć nezaposlenim ženama iznad 37 godina", koji financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, svakog ponedjeljka i utorka od 18 do 21 sat, održavaju se u belomanastirskom Društvenom centru kreativne radionice. Ponedjeljkom ih vodi Jelena Opačić-Matijević, a utorkom Ana Jeličić.
Na radionicama održanim 19. i 20. X. 2009. godine kreativke su završavale svoje ručne radove i suvenire te ih pakirale i pripremale za predstojeću prezentaciju. "Oaza" je, naime, pozvana da ih izloži u Zagrebu, na Trgu bana Josipa Jelačića.
Treći stupanj tečaja engleskog jezika

Polaznicama se na početku tečaja priključila i "Oazina" projekt-koordinatorica Vesna da bi povećala grupu, a i da bi obnovila svoje znanje engleskog jezika.No broj polaznica nakon sedme runde tečaja (tj. nakon 21. sata) opet je šest jer je polaznica Ljiljana Svet dobila posao pa više ne može pohađati tečaj. Gotovo da je postalo pravilo (posebno u ljetnim mjesecima) da netko od polaznika tečaja engleskog jezika u toku tečaja dobije – ne dobitak na lutriji nego – posao.
Moj boravak u Regionalnoj školi u Sarajevu

Nedjelja, 11. X. 2009.
Iz Belog Manastira sam krenula u 14:30 h međunarodnim vlakom koji ide iz Budimpešte za Sarajevo. U Osijeku mi se pridružio Zoran, također polaznik škole. Nakon malo više od šest sati putovanja stigli smo u Sarajevo. U hotelu su nas dočekali organizatori i nekoliko pristiglih polaznika. Uslijedilo je upoznavanje, registracija polaznika u lobiju hotela, podjela materijala koji prate predavanja, večera i smještanje u sobe.
Regionalna škola o religiji u Sarajevu

Škola je bila namijenjena mladima iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije i Srbije. Za pohađanje škole prijavilo se više od dvjesto mladih ljudi iz pomenutih država, a samo tridesetpetero imalo je priliku i sudjelovati u njenom radu. Među njima je bila i "Oazina" volonterka Željana Laketa.
Smeće oko kontejnera za smeće

Epilog uništavanja ambrozije (II)

Nakon petnaestak dana (12. IX) naš je fotoreporter obišao bivši "ambrožnjak" da vidi u kakvom je stanju. Ambrozija je tada bila osušena, ali je stajala na istom mjestu. Mjesec dana kasnije (17. X) naš je fotoreporter ponovo obišao "ambrožnjak", a osušena je ambrozija još uvijek stajala na istom mjestu. Kad bude sljedeći put tuda prolazio, da ponese šibice?
Inicijativa za osnivanje REKOM-a

Daju 15.000 kuna za dobre ideje

BELI MANASTIR - Osječka Zaklada za razvoj lokalne zajednice "Slagalica" raspisala je natječaj "Naš doprinos zajednici" za financijsku potporu građanskim inicijativama. Visina financijske potpore je do 15.000 kuna, a odobrit će najviše do 15 potpora.
Kraj prvog dijela projekta "Prepoznajmo nasilje"

Ovu radionicu (na temu "Moja odgovornost") vodila je Dubravka Simendić, uz asistiranje Ane Jeličić i volonterke Željane Laketa. Na njoj je bilo osamnaestero djece. Cilj radionice bio je postizanje mira sa samim sobom i s drugima, a to se nastojalo postići kroz nekoliko igara: pantomima, crtanje po zadatku, golub mira i zrcalo.
Gradonačelnik Doboš na sajtu RT Vojvodine

Snimanje priloga za Radio-televiziju Vojvodine

Nastavak projekta "Propoznajmo nasilje" u OŠ Beli Manastir

Počela "Oazina" škola plesa za drugu grupu
U subotu, 3. IX. 2009. godine, s početkom u 16 sati, počela je s radom, u zajedničkim prostorijama belomanastirskog Društvenog centra, "Oazina" škola plesa za djecu i omladinu za drugu grupu polaznika, a u sklopu projekta "Edukacijom i igrom protiv nasilja", koji financira Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti. Škola plesa će se održavati svake subote od 16 do 18 sati i svake nedjelje od 19.30 do 21.30 sati, a trajat će ukupno 32 sata, odnosno 2 mjeseca.
















