Naslovnica (7709)
Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.
Podkategorije
XIII. saziv darđanske likovne kolonije
Kliknite na sliku da biste je vidjeli u većem formatu
Likovna radionica ''Petar Dobrović'', koja djeluje u okviru Pododbora Darda SKD-a ''Prosvjeta'', organizirala je u subotu i nedjelju, 1-2. X. 2016. godine, tradicionalnu koloniju (13. saziv) pod imenom ''Đola 2016''. Odmah nakon otvaranja likovne kolonije, otvorena je i izložba slika s prošlogodišnjeg saziva te održan okrugli stol na temu ''Slikarstvo Milana Konjovića". Kritički osvrt na prošlogodišnju koloniju napisao je i o izložbi slika govorio profesor i kustos Pero Matić, dok je o velikom somborskom slikaru govorila Milena Rackov-Kovačić, v.d. direktora Galerije "Milan Konjović".
Završetak informatičke obuke za starije osobe
Dodjela potvrda polaznicima informatičke obuke
(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U četvrtak, 29. IX. 2016. godine, završena je prva tura informatičke obuke za osobe starije od 60 godina. Obuka se, u proteklih mjesec dana, održavala u "Oazinom" internet-klubu ponedjeljkom i četvrtkom od 9 do 11 sati, a u sklopu projekta "Dostojanstveno starenje". Obuku je pohađalo osam redovitih polaznika i dvije izvanredne polaznice. Predavač je bio inženjer računarstva Neno Radić.
Nastup zbora "Montenegro" u Belom Manastiru
Crnogorski zvuci u baranjskoj ravnici(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U subotu, 1. X. 2016. godine, s početkom u 18 sati, u belomanastirskom Etnološkom centru baranjske baštine održano je "Crnogorsko veče" u organizaciji također belomanastirskog KUD-a Montenegro – Montenegrina i prijatelja Crne Gore. Veče je otvorila predsjednica KUD-a Anđelka Pavić, profesorica hrvatskog i srpskog jezika u Drugoj srednjoj školi Beli Manastir. Nakon pozdravne riječi belomanastirskog gradonačelnika Ivana Doboša, okupljenoj publici obratila se Milanka Bulatović ispred zagrebačkog Društva Crnogoraca i prijatelja Crne Gore "Montenegro", koje postoji već 26 godina.
Dobrotvorni koncert Ksenije Erker
Ksenija Erker i Zoran Mišolongin(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U petak, 30. IX. 2016. godine, s početkom u 20 sati, u osječkom Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića održan je – u organizaciji Zaklade za razvoj lokalne zajednice Slagalica – dobrotvorni koncert pod naslovom "Takvim sjajem može sjati – susreti s Arsenom", na kome su nastupili pjevačica Ksenija Erker i gitarist i kompozitor Zoran Mišolongin. Sav prihod s koncerta namijenjen je Fondu Superseniori za aktivno uključivanje starijih osoba u zajednicu. Na koncertu su bili i dvoje zaposlenika Mirovne grupe Oaza.
Tjedan filantropije u Osijeku
Filantropska šetnja po OsijekuZalaganjem Zaklade za razvoj lokalne zajednice Slagalica i Osječani su se pridružili obilježavanju prvog hrvatskog Tjedna filantropije. U Osijeku taj tjedan obuhvatio je izložbu o filantropskoj povijesti Osijeka, okrugli stol o filantropiji i mladima te Filantropsku šetnju Osijekom, a završio je dobrotvornim koncertom Ksenije Erker, čiji je sav prihod namijenjen Fondu Superseniori, za aktivno uključivanje starijih osoba u zajednicu.
"Oazin" izlet na Beljski vidikovac
'Oazini' izletnici na vidikovačkoj čeki(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U petak, 30. IX. 2016. godine, Mirovna grupa Oaza organizirala je izlet za osobe starije od 60 godina na Beljski vidikovac, koji se nalazi na Beljskoj vinskoj cesti iznad Karanca. Izlet, kome su se, naravno, mogle priključiti i mlađe osobe, organiziran je u okviru projekta "Dostojanstveno starenje", kojega financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.
Najava Međunarodne fišijade u Lugu

Pozivnica na Smotru folklora u Belom Manastiru

Druženje starijih osoba u Branjini
Ana Marija, Dragec, Marija, Luja i AnaU srijedu, 28. IX. 2016. godine, u Branjini je održano posljednje druženje starijih osoba preko projekta "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru" u organizaciji "Oazine" aktivistice Ane Jeličić. Taj projekt financiraju zaklade Slagalica i Zajednički put sredstvima Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, a provode ga u partnerstvu Mirovna grupa Oaza i kneževačka udruga "Svjetlo nade".
Najavljujemo "Paprika-festival" u Lugu

Više...
Druženje sa štićenicima "Baranjskog sunca" (IV)
Igranje društvene igre 'čovječe, ne ljuti se'...U četvrtak, 29. IX. 2016. godine, od 10 do 11 sati, u belomanastirskom Domu za starije i nemoćne osobe "Baranjsko sunce", a u sklopu "Oazinog" projekta "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru", održano je još jedno druženje "Oazinih" aktivistica i volonterki sa štićenicima Doma. U akciji su učestvovale aktivistice Jelene i Stele te volonterke Berta, Ivana, Jadranka, Ljiljana i Stela.
Poziv na dobrotvorni koncert u Osijeku
Dječje kazalište u Osijeku, 30. IX. 2016, 20 sati
Pozivnica na Crnogorsko veče u Belom Manastiru
Etnološki centar, 1. X. 2016, 18 sati

















