Naslovnica (7709)
Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.
Podkategorije
320.000 posjetitelja "Oazine" web-stranice
Kliknite na sliku da biste je vidjeli u većem formatuU nedjelju, 3. VII. 2016. godine, u kasnijim večernjim satima, brojač posjetitelja "Oazine" web-stranice prestigao je broj – 320.000. Posljednji put sličan "događaj" zabilježili smo 15. I. 2016. godine, kad je brojač pokazivao 260.000 posjetitelja, dok je 23. XI. 2014. taj brojač pokazivao 200.000. "Okrugli" broj 300.000 posjetitelja "dogodio" se 18. V. 2016, što znači da smo da u 46 dana imali 20.000 posjetitelja ili u prosjeku 435 dnevno, a bilo je dana kad je brojač pokazivao stvarno velike brojke (npr. 943 24. V. ili 617 26. VI. ili 603 11. V. ili 556 22. VI.).
Izložba karikatura Borivoja Dovnikovića
Retrospektiva od 1951. do danasU galeriji ULUPUH (Tkalčićeva 14, Zagreb), u utorak, 5. VII. 2016. godine, s početkom u 19 sati, bit će otvorena izložba karikatura Borivoja Dovnikovića Borde, jednog od naših najpoznatijih stvaralaca iz svijeta stripa, karikature i animiranih filmova. Riječ je o retrospektivi njegovih karikatura koje su nastale od 1951. do danas.
BM-orijentiri (4): Zgrada "Borovo"
Izgrađena 1964. godine ...(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Završetak tečaja njemačkog jezika
Spremni za put u Njemačku(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U petak, 6. V. 2016. godine, završila je druga runda "Oazinog" tečaja njemačkog jezika. U spomenutom terminu završni test, koji je obuhvaćao gradivo pasiva, pridjeva, futura i prijedloga, pisali su polaznici nastavljači. Zahvaljujući ranije održanom probnom testu, rezultati završnog testa bili su izvrsni pa su stoga svi pristupnici položili tečaj i to s odličnim ili vrlo dobrim uspjehom.
Druženje s osobama treće životne dobi
Etelka, Radojka, Anka, Rudika, Olga, Nada i AntonijaU petak, 1. VII. 2016. godine, u prijepodnevnim satima, u belomanastirskoj Sunčanoj ulici upriličeno je još jedno druženje s osobama treće životne dobi, koje je organizirala "Oazina" gerontodomaćica i fizioterapeutkinja Antonija Papak. Takva druženja "Oaza" organizira u okviru projekta "Dostojanstveno starenje", kojega financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.
Predstava "Na Drini ćuprija" na OLjK-u
Srpsko narodno pozorište iz Novog Sada(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
U petak, 30. VI. 2016. godine, s početkom u 21 sat i u sklopu "Osječkog ljeta kulture", u osječkoj Nastavno-športskoj dvorani Gradski vrt novosadsko Srpsko narodno pozorište izvelo je dvoipolsatnu predstavu "Na Drini ćuprija" u režiji Kokana Mladenovića.
Na osječkom portalu osijek031.com predstava je opisana ovako:
Druženje sa starijim osobama u Kneževu
Prvo su razgovarali stariji...U srijedu, 22. VI. 2016. godine, na Dan antifašističke borbe, okupio je u Kneževu Enis Ibrahimović, koordinator "Oazine" partnerske udruge "Svjetlo nade", devetočlano, uglavnom žensko društvance na još jednom druženju mlađih, sasvim mladih i starijih Kneževčana.
Takva druženja organiziraju se u sklopu projekta "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru", kojega financiraju zaklade Slagalica i Zajednički put sredstvima Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.
* * *
Druženje sa starijim osobama u Kneževu
Šaroliko žensko društvoU petak, 24. VI. 2016. godine, u poslijepodnevnim satima, organizirano je u Kneževu još jedno druženje starijih osoba s mlađima u sklopu projekta "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru", kojega financiraju zaklade Slagalica i Zajednički put sredstvima Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.
Na druženju su bile Kneževčanke Šaćira i Aranka, koje su zakoračile u treću životnu dob, i mlađe žene Danijela, Valentina i Kristina s kćerkicom Arianom-Ivanom. Druženje je organizirao Enis Ibrahimović, koordinator "Oazine" partnerske udruge "Svjetlo nade".
Druženje sa starijim osobama u Kneževu
Enis, Šaćira, Aranka, Katarina i AnaU subotu, 18. VI. 2016. godine, u poslijepodnevnim satima, u sklopu projekta "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru", kojega financiraju zaklade Slagalica i Zajednički put sredstvima Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, održano je u Kneževu još jedno druženje sa starijim osobama. Organizirao ga je koordinator partnerske udruge "Svjetlo nade" Enis Ibrahimović, a na njemu su – uz Enisa – bile teta Šećira, teta Aranka, teta Katarina i teta Ana.
Besplatna gimnastika u "Oazi"
Svakog utorka i četvrtka od 9 do 10 sati(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Kako smo pisali ovdje, od 1. IV. 2016. godine, u zajedničkom prostoru belomanastirskog Društvenog centra, "Oaza" održava besplatnu gimnastiku za osobe iznad 60 godina pod vodstvom "Oazine" zaposlenice fizioterapeutkinje Antonije Papak. Gimnastika se održava u sklopu projekta "Dostojanstveno starenje", a čine je vježbe za kralježnicu. Projekt financira Ministarstvo socijalne politike i mladih.
Više...
Druženje sa starijim osobama u Kneževu
Danijela, Mila i Šaćira (a Enis iza mobitela)U srijedu, 8. VI. 2016. godine, u sklopu projekta "Bolje sutra za starije osobe u Popovcu i Belom Manastiru", kojega financiraju zaklade Slagalica i Zajednički put sredstvima Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, održano je – u organizaciji Enisa Ibrahimovića, koordinatora partnerske udruge "Svjetlo nade" – druženje sa starijim osobama, na kome su – uz Enisa – bile Kneževčanke Danijela, Mila i Šaćira.
Takvih druženja, osim u Belom Manastiru, bit će i u Općini Popovac po kućama i stanovima osoba treće životne dobi, koje često žive same pa su željne posjeta i razgovora. A na druženju u Kneževu, uz grickalice, kave i sokove, razgovaralo se o minulim vremenima i o starim uspomenama, ali i o aktualnim temama vezanim za Kneževo i općenito Općinu Popovac.
Sajam "Okusi Hrvatsku" u Baškoj Vodi
Degustacija baranjskih delicija u Baškoj Vodi(Fotoalbum se može vidjeti ovdje)
Lokalna akcijska grupa Baranja sudjelovala je od četvrtka do subote (23-25. VI. 2016) na tradicionalnom sajmu "Okusi Hrvatsku", održanom u Baškoj Vodi u organizaciji LAG-a Adrion i Općine Baška Voda. Ove godine taj sajam okupio je preko 60 domaćih izlagača.
Fotopohvala: Renovirana zgrada na Trgu slobode
Beli Manastir: Nakon obnove baš lijepo izgleda...
Fotoubod: Poplava u Direktorskoj ulici
Nakon jake kiše - jezero na ulazu u Direktorsku ulicu
















