Naslovnica (7709)
Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.
Podkategorije
"Važno je imati podršku" – mjesečni izvještaj (VII/2011)

Mjesec srpanj na tim kreativnim radionicama bio je mjesec papira. Korisnice su, naime, naučile kako papir mogu korisno upotrijebiti, bez obzira na njegovu kvalitetu (hamer, kolaž, novine, reklame…). Izrađivale su nakit i posude od papira.
Igre na vodi za mlade

Voditeljica "Oazinih" likovno-kreativnih radionica za djecu dogovorila se s "Oazinim" malim i mladim korisnicima da se tog petka ne održi uobičajena radionica u Društvenom centru, nego da se nađu na Bazenima i da bodre prijavljene ekipe, budući da zbog (premalo) godina sami nisu mogli učestvovati u takmičenjima. Zbog hladnog vremena, međutim, došlo ih je samo nekolicina.
"Oazine" dječje likovno-kreativne radionice (VII/2011)
.jpg)
Održane su:
- 1. VII. 2011. – radionica je bila vrlo zanimljiva jer su se djeca srela s nečim novim: peglanjem otpadnih plastičnih vrećica dobiva se čvrst materijal od kojega su "Oazini" mali korisnici pravili novčanike i torbice (učestvovalo osmero djece).
Partnerstvo "Oaze" i Grada Belog Manastira

Taj se program sastoji od dvije socijalne usluge: pomoć u kući i dostava besplatnih toplih obroka, a namijenjen je korisnicima s područja Grada Belog Manastira. U financiranju dostave besplatnih toplih obroka Grad Beli Manastir kao "Oazin" partner sudjeluje s iznosom od 90.000 kuna godišnje.
O Erasmusu na SoS-u

Da bi svoja iskustva prenijela drugim studentima, Sonja je počela pisati kolumnu na internetskoj stranici SoS ("Studenti osječkog Sveučilišta"). Njen prvi članak pod naslovom "Pod mus moram na Erasmus" objavljen je ovdje.
Kakva je pomoć potrebna starim osobama?
.jpg)
To istraživanje bilo je priprema za početak provođenja socijalne usluge pomoć u kući, a u sklopu "Oazinog" trogodišnjeg programa "Pomoć starim i nemoćnim osobama Grada Belog Manastira", koji financira Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi.
Bicikliranje po Baranji

Članak o "Oazi" u "Glasu Slavonije"
Dana 3. VIII. 2011. godine (srijeda), u osječkim dnevnim novinama "Glasu Slavonije" (str. 20) objavljen je veliki članak pod naslovom "Pomoć za sto starih Belomanastiraca" i nadnaslovom "Mirovna grupa Oaza će tri godine raditi po kućama i dostavljati tople obroke". Uz članak je objavljena i fotografija snimljena 4. X. 2011. godine pred Društvenim centrom kad su "Oazin" vozač Ljubo i aktivistice Vesna, Dubravka i Stela prvi put preuzeli tek pristigle tople obroke iz Crvenog križa Osijek. Članak je napisao belomanastirski dopisnik Ivica Getto, kome zahvaljujemo što prati "Oazin" rad. Članak je objavljen i na internetskoj stranici "Glasa Slavonije" (vidjeti ovdje).
Neobičan sastanak "Oazinog" UO-a (II)

Od 1. VIII. 2011. godine, nakon istraživanja na terenu i pripremnih radnji, "Oazine" gerontodomaćice nastavljaju obilaziti stare i nemoćne osobe s područja Grada Belog Manastira i pružati im uslugu pomoći u kući.
Prijateljska nogometna utakmica u Čemincu
U utorak poslijepodne (2. VIII. 2011) "Oazin" se fotoreporter, po lijepom i sunčanom vremenu s nešto bijelih oblaka na nebu, uputio na biciklističku turu Beli Manastir – Karanačka ciglana – Kozarac – Čeminac. Međutim, na povratku kući, kod skretanja za Batinu, uhvatila ga je kiša, koja se ubrzo pretvorila u jak pljusak pa mu ni kišna kabanica nije pomogla da ne prokisne. Ipak, tura se "isplatila" jer tek kad se ide biciklom vide se mnoge stvari koje se iz automobila ne mogu ni primijetiti.
Isti dan, s početkom u pet sati poslijepodne, igrana je – na lijepo uređenom čeminačkom igralištu, ali pred malo gledalaca, prijateljska juniorska utakmica između domaćeg Nogometnog kluba "Mladost" i osječkog "Osijeka".
Više...
"Skok-klub" ima akciju na kub

U 19 sati počet će natjecanje u plivanju slobodnim stilom na 50 metara u dvije kategorije: cure i dečki od 15 do 18 i stariji od 18 godina. U 20 sati počinje modna revija i tombola (donator je i Mirovna grupa Oaza!), a u 21 sat "Plesni party" uz vruće latinoritmove. Programi se odvijaju pod motom "Vježbajmo i plešimo s osmijehom".
Informacija za medije
U ponedjeljak, 1. VIII. 2011. godine, "Oazina" projekt-koordinatorica i voditeljica programa Vesna Nedić uputila je tiskanim i elektronskim medijima opširniju informaciju s ilustrativnim prilozima o početku provođenja trogodišnjeg "Oazinog" socijalnog programa "Pomoć starim i nemoćnim osobama Grada Belog Manastir". Informacija je upućena sljedećim novinama, radijskim i televizijskim stanicama: "Glas Slavonije", "Večernji list", "Vjesnik", "Jutarnji list", Radio Baranja, Radio Banska kosa, Radio Osijek, Slavonski radio, Gradski radio, HRT Osijek, RTL televizija, STV televizija, OSTV televizija. Informaciju objavljujemo i na "Oazinoj" web-stranici:
Početak provođenja trogodišnjeg socijalnog programa
Mirovna grupa Oaza Beli Manastir, uz financijsku pomoć Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi, započinje provođenje programa "Pomoć starim i nemoćnim osobama Grada Belog Manastira".
Na današnji dan
Danas je nedjelja, 31. VII. 2011. godine, 212. dan u godini. Do kraja godine ima još 153 dana. Prema informaciji koju nam je poslao enigmatičar Veljko Maksimović, za ovogodišnji srpanj (engleski: july, francuski: juillet, njemački: Juli, ruski: июль, talijanski: luglio) vezana je jedna nesvakidašnja zanimljivost. Naime, ove godine u ovom mjesecu pet puta se ponavlja "trodnevlje" petak - subota - nedjelja, što se - navodno - događa svakih 823 godine i što se naziva – pun novčanik, a takav naziv zasniva se na kineskom - feng šuiju.
Stari Slaveni sedmi su mjesec nazivali – lipenj (poljski: lipiec; ukrajinski липень; bjeloruski ліпень), što je nastalo od naziva mirisave lipe koja cvjeta u julu. Na slavenskom jugu, u Hrvatskoj, tim je nazivom (lipanj), međutim, nazvan prethodni, šesti mjesec.
In memoriam: Jeca Senić (1933-2011)
U petak, 29. VII. 2011. godine, na Pravoslavnom groblju u Belom Manastiru sahranjena je Jeca Senić, likovni pedagog i likovna umjetnica, jedna od 22 učesnice velike likovne izložbe "Baranjske bisernice", koja je tokom trećeg mjeseca 2011. godine bila otvorena u predvorju belomanastirskog kina. Godinama, sve do penzioniranja 1991. godine, radila je kao nastavnica likovnog odgoja u Osnovnoj školi "Jovan Lazić" u Belom Manastiru, a u slobodno vrijeme, i kasnije kao umirovljenica, bavila se slikarstvom te oslikavanjem keramičkih tanjira (uglavnom motivima ptica iz Kopačkog rita) i izradom predmeta i nakita od keramike.
Izlagala je na petnaestak zajedničkih izložbi u Belom Manastiru, Dardi, Osijeku i Mohaču (Mađarska). U maju 2010. godine imala je samostalnu izložbu u predvorju belomanastirskog kina u organizaciji Kluba žena liječenih na dojci Mamma Beli Manastir, Centra za kulturu Grada Belog Manastira i Foto-kino kluba "Baranja-film" Beli Manastir. Kao likovni pedagog dobitnica je niza nagrada i priznanja za rad na unapređivanju likovne kulture. U slikanju se koristila različitim tehnikama: akvarel, gvaš, kolaž, suhi pastel, ulje na platnu.
















