MIROVNA GRUPA OAZA BELI MANASTIR

Jozsefa Antala 3 - 31300 Beli Manastir - Hrvatska

Naslovnica

Naslovnica (7709)

Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.

Rekreativna radionica u Branjini
Branjina: rekreativna radionica
U sklopu projekta "Važno je imati podršku" - koji u partnerstvu provode Udruženje "Baranja" iz Bilja i Mirovna grupa Oaza, a financira ga Europska Unija – i u osmom mjesecu godine 2011. dvaput mjesečno održavane su rekreativne radionice za žene na četiri lokacija u Baranji: u prostorijama Udruge žena "Orhideja" Branjina, Udruge žena "Batinarke" iz Batine, "Zlatne žene" iz Bolmana te u prostorijama Mađarskog kulturno-umjetničkog društva (MKUD) "Darda".

S obzirom da je kolovoz mjesec godišnjih odmora, broj vježbačica po mjestima je zadovoljavajući, a odrađene su vježbe za mišiće ruku, nogu i trbuha te su po planu odrađene rekreacijsko-plesne koreografije u latinoritmovima.

Horvátországi Magyar Napló
Mađarski tjednik iz B. Manastira
Na izložbi knjiga "Baranjske spisateljice", koju Mirovna grupa Oaza i Udruženje "Baranja" iz Bilja organiziraju u suradnji s Centrom za kulturu Grada Belog Manastira, a u okviru ovogodišnje manifestacije "Jesen u Baranji" i u povodu Međunarodnog dana pismenosti (8. IX.), bit će izložene fotografije korica svih knjiga koje su napisale ili uredile Baranjke ili su im autori ili urednici žene, a tematski su vezane za Baranju.

Među tim knjigama, naravno, ima i onih napisanih mađarskih jezikom ili štampanih ćirilicom, što odgovara nacionalnoj strukturi baranjskog stanovništva.

Izložba će biti otvorena u četvrtak, 8. IX. 2011. godine, u 19,30 sati u belomanastirskoj Maloj galeriji Centra za kulturu, Ulica kralja Tomislava 2. Najava je objavljena i u 33. broju tjednika "Horvátországi Magyar Napló" od 2. IX. 2011, koji u Belom Manastiru izlazi na mađarskom jeziku.

Rekreativne radionice u Branjini
Branjina: rekreativna radionica
U sklopu projekta "Važno je imati podršku", koji financira Europska Unija, a provode ga Udruženje "Baranja" iz Bilja i Mirovna grupa Oaza, od 15. IX. 2011. godine i u Belom Manastiru će se održavati besplatne rekreativne radionice za žene i to u Nastavno-sportskoj dvorani. Nakon laganog zagrijavanja radit će se vježbe prilagođene ženama srednje dobi. Raspored rekreativnih radionica je sljedeći:

  • Ponedjeljkom, srijedom i petkom:
  • Yogalates (pon.) / pilates (sri. – pet.): 18:30 - 19:30
  • Fat burning: 19:30 - 20:30
  • Latin fitness: 20:30 - 21:30
  • Utorkom i četvrtkom:
  • Tai-bo: 18:30 - 19:30
  • Mix: 19:30 - 20:30
  • Pilates: 20:30 - 21:30

 Zainteresirane žene mogu se prijaviti u "Oazi" (Beli Manastir, Ulica J. Antala 3) svakog radnog dana od 9-19 sati ili na telefon 705-055. Ista osoba može se prijaviti samo na jedan termin tjedno.

Hrvatski olimpijski dan
10. rujan - Hrvatski olimpijski dan
Gimnastičko društvo Beli Manastir, "Skok-klub – športska rekreacija i ples" i Udruga osoba s alergijama i problemima disanja "Alerga" pozivaju sve građane Baranje, sportske klubove i udruge na obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana 10. rujna. Povodom toga dana
organiziraju se besplatni prikazi vježbi za kralježnicu, davanje savjeta vezanih za zdravu prehranu i važnost bavljenja sportom i rekreacijom te kros.

Vježbe će se održati u belomanastirskoj Nastavno-sportskoj dvorani i to: prijepodne od 10:00 do 11:00 sati i poslijepodne od 16:00 do 17:30 sati. Kros će se održati na pomoćnom igralištu Nogometnog kluba "Baranja Belje" u 18:00 sati, a u slučaju lošeg vremena organizatori će na vrijeme obavijestiti učesnike o novom terminu.

Gradsko kazalište Beli Manastir
Predstava 'U Malom raju'
Na četvrtom Festivalu amaterskih kazališta (FAK), koji je održan u Slavonskom Brodu od 29. VIII. do 3. IX. 2011. godine, nastupili su i belomanastirski glumci s predstavom "U Malom raju", koju su tada posljednji put odigrali na kazališnim daskama. Četvrti FAK, i ujedno 29. Smotra kazališta Slavonije i Baranje, ugostila je sedam kazališnih predstava, od čega četiri u konkurenciji (Beli Manastir, Pačetin, Retkovci i Županja) te Satiričko kazalište mladih iz Slavonskog Broda, Gradsko kazalište mladih Vitez (BiH) te Amatersko kazalište Samobor u revijalnom dijelu.

Betonska ulica u Belom Manastiru
Prikolica i rasuti kukuruz po ugibalištu
U petak, 2. IX. 2011. godine, kasno poslijepodne, u belomanastirskoj Ulici kralja Petra Svačića (popularno zvanoj Betonska), kod autobusnog ugibališta blizu Doma zdravlja, otkačila se od beljskog traktora prikolica puna izmrvljenog kukuruza i prevrnula se, a kukuruz se rasuo po kolniku. Navodno je pukao klin kojim je prikolica bila zakačena za traktor, čemu su doprinijele i snažne vibracije koja nastaju kad teška vozila prelaze preko rasjeda koji su nastali kad je u toj ulici polagana kanalizacija. U trenutku nesreće traktor s prikolicom pretjecao je veliki kamion, što je vjerojatno još i pojačalo vibracije.

Izložba knjiga Baranjske spisateljice
Oazine aktivistice kao autorice i urednice knjiga
Od početka 2011. godine Udruženje za mir i ljudska prava "Baranja" iz Bilja kao nositelj i Mirovna grupa Oaza kao partner provode projekt "Važno je imati podršku", koji financira Europska Unija. O projektu se opširnije može pročitati ovdje.

Opći cilj projekta je stvoriti podržavajuće okruženje ženama u Baranji za konzumiranje ljudskih prava, a specifični cilj je osnažiti organizacije civilnog društva u Baranji, prvenstveno one kojima su ciljana skupina žene, za podršku ženama u konzumiranju ljudskih prava te senzibilizirati javnost radi stvaranja poticajnog okruženja. Jedna od projektnih aktivnosti je i organiziranje izložbe knjiga "Baranjske spisateljice", koja će biti organizirana u suradnji s Centrom za kulturu Grada Belog Manastira.

Jesen u Baranji 2010.
Jesen u Baranji 2010: konzumenti fiš-paprikaša
U četvrtak, 1. IX. 2011. godine, otvaranjem izložbe fotografija "Anđeli i vragovi – lik žene u mohačkim bušama" u predvorju belomanastirskog Kina, počela je ovogodišnja manifestacija "Jesen u Baranji 2011", u okviru koje će se sve do 25. rujna organizirati brojna turističko-kulturna i zabavna događanja, što se može vidjeti i iz programa koji smo objavili ovdje. Većina događanja održat će se u petak, subotu i nedjelju (9-11. IX. 2011. godine).

Službeno otvorenje "Jeseni u Baranji 2011" bit će u petak (9. IX.) u 18,30 sati u šatoru koji će biti podignut na zelenoj površini u centru Belog Manastira. U to vrijeme pokraj šatora će se odvijati otvoreno prvenstvo Baranje u kuhanju ribljeg paprikaša, a poslije otvorenja posjetioci će moći uživati u svirci tamburaške skupine "Kočije".

Izložba fotografija Anđeli i vragovi
Deže Kučera, Bela Sekič i Ivan Doboš
U četvrtak, 1. IX. 2011. godine, s početkom u 19 sati, u predvorju belomanastirskog Kina otvorena je izložba fotografija "Anđeli i vragovi – lik žene u mohačkim bušama". Izložbu su pripremili Foto-kino klub (FKK) "Baranja-film" i Centar za kulturu Grada Belog Manastira kao prvu priredbu ovogodišnje manifestacije "Jesen u Baranji 2011", a u povodu obilježavanja 30 godina postojanja "Baranja-filma" i u okviru međunarodne suradnje s Gradom Mohačem iz Mađarske.

Izložbu su otvorili Deže Kučera, predsjednik FKK "Baranja-film", autor fotografija Sökűcs Béla (Bela Sekič) i belomanastirski gradonačelnik Ivan Doboš. Autor je, od 800 fotografija snimljenih za vrijeme mohačkih buša s likom žene, odabrao njih 30 i izložio ih u Belom Manastiru.

 

Dostava besplatnih toplih obroka
Pretovar toplih obroka u kombi vozača Ljube

Kao što smo i najavili, u četvrtak, 1. IX. 2011. godine, Mirovna grupa Oaza počela je dostavu besplatnih toplih obroka za 40 korisnika u Belom Manastiru i prigradskim naseljima. Dostavu besplatnih toplih obroka "Oaza" organizira uz financijsku potporu Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi i Grada Belog Manastira. Osigurana su sredstva za sljedećih osam do devet mjeseci, a očekuje se da će se nakon toga ta socijalna usluga nastaviti još dvije godine. Obroci će se dostavljati korisnicima starije životne dobi, koji nemaju financijska sredstva za osnovne životne potrebe, kao i napuštenim, nemoćnim i bolesnim osobama koje se ne mogu samostalno brinuti o sebi.

 Kuhani obroci se nabavljaju od Crvenog križa Osijek i vozilom Crvenog križa svaki dan dostavljaju u Beli Manastir, gdje ih preuzima "Oazin" vozač Ljubo i razvozi do korisnika.

Stranica 475 od 551
Naša web-stranica koristi sljedeće kolačiće: Google Analytics, Youtube, JA_T3_blank_tpl i cwGeoData. Sve to koristimo kako bismo anonimnom analizom vaše aktivnosti dobili informaciju je li vam iskustvo korištenja naše web-stranice pozitivno (ako nije da ga poboljšamo), a sve s ciljem kako biste od nas dobili najbolje moguće informacije.
Više informacija Ok