MIROVNA GRUPA OAZA BELI MANASTIR

Jozsefa Antala 3 - 31300 Beli Manastir - Hrvatska

Naslovnica

Naslovnica (7709)

Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.

Ponedjeljak, 31. 12. 2012.

Posljednji dan u godini…

Stela sređuje blagajnu za 12. mjesecStela sređuje blagajnu za 12. mjesecStigao nam je i kraj ove, 2012. godine. Neki projekti su završeni, neki još traju, rezultati se sumiraju, pripremaju se narativna i financijska izvještavanja. Zato je posljednji dan u godini, ponedjeljak (31. XII.) u "Oazinim" prostorijama protekao veoma živo.

U osam sati ujutro održan je sastanak planiran kao "kratki" (a ispao je duži) "Oazinih" aktivistica Ane, Dubravke, Jelene, Stele i Vesne. Dogovoreno je kako će se dalje raditi, utvrđeno je koje nas aktivnosti čekaju u novoj godini, preciziran raspored rada u "Oazinom" uredu, napravljen okvirni raspored obilaženja starih i nemoćnih osoba, sumirani rezultati nekih aktivnosti…

Tko je došao u 'Oazu', dobio je paketićTko je došao u 'Oazu', dobio je paketić

Utvrđivanje pravila ponašanja na radionicamaUtvrđivanje pravila ponašanja na radionicamaU mjesecu prosincu (decembru) 2012. godine u zajedničkom prostoru belomanastirskog Društvenog centra započela je provedba dječjih radionica o nenasilnoj komunikaciji u sklopu projekta "Edukacijom do nenasilne komunikacije", kojega financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta. Predviđeno je da će se radionice održavati petkom od 18 do 20 sati, dakle u terminu u kom su se i dosada održavale dječje radionice.

Prva radionica pod nazivom "Ja i kako me drugi vide" održana je 7. XII. 2012. i na njoj je učestvovalo sedmero djece. Cilj te radionice bio je da djeca razviju pozitivnu sliku o sebi.

Petak, 28. 12. 2012.

Novogodišnji domjenci

Domjenak u Udruženju 'Baranja' u LuguDomjenak u Udruženju 'Baranja' u LuguKrajem svake godine organiziraju se razni domjenci, pa i u tzv. civilnom sektoru. Svakome je drago družiti se s onima s kojima je tokom godine imao uspješnu poslovnu, a često i prijateljsku suradnju, radeći na zajedničkim aktivnostima za opće dobro stanovništva kraja u kojem se djeluje.

"Oazine" aktivistice Dubravka, Jelena, Stela i Vesna bile su u utorak (18. XII. 2012), u novouređenoj kući Udruženja "Baranja" u Lugu, na domjenku koji je počeo u 18 sati, i ugodno provele vrijeme s brojnim gostima. Uz uobičajenu zakusku, prisutni su na fotografijama mogli vidjeti kako je zapušteno izgledala ta kuća kad ju je Udruženje kupilo,  a sami su se mogli uvjeriti da je, uz veliki napor i trud aktivista, preuređena u jedan veoma funkcionalan prostor za djelovanje Udruženja i Socijalne zadruge "Ruke".

Zaglavlje tjednika 'Novosti'Zaglavlje tjednika 'Novosti'Članak o javnoj tribini "Nacionalne manjine u životu zajednice – uloga i značaj žena", kojom su 10. XII. 2012. godine Udruženje "Baranja" iz Bilja i Mirovna grupa Oazaiz Belog Manastira u belomanastirskom Društvenom centru obilježili Međunarodni dan ljudskih prava, objavljen je u 680. broju zagrebačkog tjednika "Novosti" od 28. XII. 2012.

Ta javna tribina bila je jedna je od aktivnosti koje su provedene u okviru projekta "Važno je imati podršku". Provedbu toga projekta financirala je Europska Unija, a sufinancirao Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.

Gradonačelnik, njegovi zamjenici i gostiGradonačelnik, njegovi zamjenici i gostiU petak, 28. XII. 2012. godine, s početkom u 12 sati, u Maloj vijećnici Gradske uprave upriličen je, sad već tradicionalni, božićno-novogodišnji domjenak. Gradonačelnik Grada Belog Manastira Ivan Doboš pozvao je na domjenak poslovne suradnike te predstavnike gradskih tvrtki, ustanova i organizacija koje imaju sjedište u Belom Manastiru. Među njima se našla i predsjednica Mirovne grupe Oaza Vesna Nedić.

Nakon uvodnih riječi gradonačelnik Doboš svima je poželio uspješnu novu godinu i to kako na poslovnom planu tako i u obitelji. Potom je uslijedila bogata zakuska i kratko druženje. Na odlasku svim su gostima podijeljeni rokovnici, olovke i veliki kalendari.

Dubravka, Jelena, Ana, Vesna i StelaDubravka, Jelena, Ana, Vesna i StelaU četvrtak, 27. XII. 2012. godine, u belomanastirskom Hotelu "Patria", s početkom u 17 sati, održan je sastanak "Oazinih" aktivistica koje rade na socijalnom programu. Na sastanku su, uz predsjednicu i projekt-koordinatoricu Vesnu Nedić, bile Stela Fabijan, Ana Jeličić, Jelena Opačić-Matijević i Dubravka Simendić.

"Oazin" trogodišnji socijalni program pod nazivom "Pomoć starim i nemoćnim osobama Grada Belog Manastira" već drugu godinu financira Ministarstvo socijalne politike i mladih i sufinancira Grad Beli Manastir. Glavne aktivnosti toga programa su socijalne usluge pomoć u kući i dostava besplatnih toplih obroka. Slične programe "Oaza" provodi od 2006. godine.

Topli obrok - ponedjeljakTopli obrok - ponedjeljakBesplatne tople obroke (o čemu smo ovaj mjesec već pisali ovdje) svaki radni dan na svoju kućnu adresu prima 40 stanovnika Grada Belog Manastira. I to 40 zadovoljnih građana, kojima taj obrok omogućava da lakše prebrode ove zimske dane i ekonomsku situaciju u kojoj se nalaze. U tome im svi svesrdno pomažemo. Tako im je Crveni križ Osijeka, odakle stižu ti ukusni topli obroci, za Božić priredio jedno iznenađenje. Naime, kako naši korisnici više ne primaju suhe obroke za neradne dane, nisu imali osiguran obrok za Božić. Međutim, ugodno ih je iznenadio Crveni križ Osijek, poslavši im na Badnjak dodatna porciju pečenja i priloga kao blagdanski poklon.

Sandra i njen sin OzrenSandra i njen sin OzrenOve godine Djed Mraz nije stigao u "Oazu", ali djeca "Oazinih" zaposlenika te članova Upravnog (UO) i Nadzornog odbora (NO), njih 18, većinom školaraca, ipak nisu ostala bez novogodišnjih poklon-paketića. U skladu s današnjim kriznim vremenom, paketići su bili skromni, a sadržavali su ono što djecu najviše obraduje u predblagdansko vrijeme: bombončiće, čokoladu, keks…

Nije bilo ni kolektivne podjele paketića, nego su ih zaposlenici sami odnosili svojoj djeci, a djeca članova UO i NO pozivana su da dođu po svoje paketiće.Tako je učinio i Ozren Malinić, učenik prvog razreda osnovne škole, koji je po paketić došao sa svojom mamom Sandrom, članicom NO. Zapravo, radilo se o zajedničkom paketiću za njega i njegovog mlađeg brata Ognjena (2 godine), a njihovi su poklončići stavljeni u jednu vrećicu da bi se na taj način "potrošila" jedna plastična vrećica manje. I njihova majka, a i "Oaza", zalažu se za ekološko ponašanje kad god je to moguće.

Na kraju nam još preostaje da svoj "Oazinoj" djeci, svoj djeci u Baranji i Hrvatskoj i svoj djeci na svijetu poželimo sve najbolje u 2013. godini.

Stranica 436 od 551
Naša web-stranica koristi sljedeće kolačiće: Google Analytics, Youtube, JA_T3_blank_tpl i cwGeoData. Sve to koristimo kako bismo anonimnom analizom vaše aktivnosti dobili informaciju je li vam iskustvo korištenja naše web-stranice pozitivno (ako nije da ga poboljšamo), a sve s ciljem kako biste od nas dobili najbolje moguće informacije.
Više informacija Ok