Naslovnica (7709)
Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.
Podkategorije
Edukacija o pomoći u kući starim i nemoćnim osobama

Edukatorica je bila Katarina Jelić, patronažna sestra Doma zdravlja Beli Manastir, a prisustvovale su joj voditeljica projekata Vesna Nedić, gerontodomaćice Biserka Bakač, Stela Fabijan, Milica Janković, Ana Jeličić, Dubravka Simendić, Dragica Štalman i Dragana Vranješ i te Jelena Opačić-Matijević, koja radi u "Oazinoj" radionici za šivanje, popravak i krpanja odjeće za stare osobe.
Šetnica "Crni put" (drugi put)
Prije mjesec i pol dana, 21. IX. 2011. godine, Mirovna grupa Oaza organizirala je volontersku akciju uređivanja šetnice "Crni put" između Belog Manastira i Šumarine. Akcija se sastojala od nekoliko aktivnosti, koje su na "Oazinoj" web-stranici bile opisane ovako: Prvo smo pokupili smeće cijelom trasom šetnice, od belomanastirskog Tunela i nekadašnjeg zatvora, do cestovnog prijelaza preko željezničke pruge na ulazu u Šumarinu. Nakupili smo, bogami, dvije pune vreće papira i drugih otpadaka. Čak smo se spuštali i u Crni kanali kupili odbačene plastične flaše, koje su tu ostavili nesavjesni pojedinci.
Šećeransko jezero
(Fotogaleriju vidjeti ovdje)
O Šećeranskom jezeru već smo dva puta pisali na ovoj web-stranici (te članke možete pročitati ovdje i ovdje), a na "Oazinoj" stranici na Facebooku postoji i galerija fotografija snimljenih na tom jezero početkom ove godine (9. I. 2011).
Šećeransko jezero vrlo je "fotogenično", bez obzira u kom je godišnjem dobu, pa preporučujemo svim ljubiteljima prirodnih motiva da se s fotoaparatom zapute prema budućem belomanastirskom sportsko-rekreacijskom centru i da se okušaju tražeći najbolje rakurse.
Počelo usavršavanje budućih web-dizajnera
.jpg)
Završna konferencija o razvoju ženskog poduzetništva

Konferencija predstavlja jednu od aktivnosti projekta "Osnaživanje i aktiviranje žena na tržištu rada" (program "Žene na tržištu rada" u okviru IPA IV) ukupne vrijednosti od 121.119,58 eura, od kojih je 85% pokriveno sredstvima Europske Unije. U ime Mirovne grupe Oaza na konferenciji je bila projekt-koordinatorica Vesna Nedić.
Turnir u boćanju na Langovoj bari
Da se u Belom Manastiru igra nogomet, rukomet i košarka, to je normalno i očekivano. Da se može trenirati gimnastika, karate ili šah, i to nije neuobičajeno, ali da u Belom Manastiru postoji Boćarski klub "Vid", to već ne bismo očekivali jer je boćanje mediteranski sport. Klub je 2004. godine osnovao Bariša Boras i nazvao ga prema imenu naselja Vid kod Metkovića u dolini Neretve, odakle se 80-ih godina 20. stoljeća preselio u Beli Manastir.
Četiri godine kasnije Boras je osnovao i Udrugu Prijatelji starih športova "Baranjske lege". Zahvaljujući njemu, Belomanastirci se sada mogu baviti boćanjem. Ranije su s tim sportom imali kontakt samo preko televizije, kad su u nekad popularnoj TV-seriji "Naše malo misto" gledali kako "dotur Luiđi" igra na balote.
Sportska događanja u povodu Dan Grada Belog Manastira
Ove se godine Dan Grada Belog Manastira (11. XI.) obilježava i raznim sportskim događanjima. U subotu, 12. XI. 2011. godine, u prijepodnevnim satima, održan je turnir u boćanju u organizaciji belomanastirskog Boćarskog kluba "Vid". Istovremeno u Nastavno-sportskoj dvorani održan je Šahovski memorijalni turnir "Prof. Antun Bubalović" u organizaciji Šahovskog kluba Beli Manastir.
Na istom mjestu, u Nastavno-sportskoj dvorani, započeo je i 5. Međunarodni turnir u streljaštvu "Sveti Martin 2011", koji se nastavlja i u nedjelju (13. XI.) i koji je organizirala belomanastirska Streljačka udruga "Mars". 140 mladih strijelaca, juniora i seniora, nadmeće se u disciplinama zračna puška i pištolj za nagrade koje se kreću od 200 do 500 eura u seniorskoj te od 50 do 200 eura u juniorskoj konkurenciji.
Za nedjelju, 20. XI. 2011. najavljen je 4. Otvoreni stolnoteniski turnir.
Rezultati projekta "Jednake mogućnosti"

Projekt je tokom 11 mjeseci provodio Volonterski centar Osijek kao nositelj sa svojim partnerima iz Zagreba, Splita i Rijeke i to uz financiranje Europske Unije, kroz program IPA IV - Razvoj ljudskih potencijala. U ime Volonterskog centra Mirovne grupe Oaza na konferenciji je bila Ana Jeličić.
U uvodnom dijelu, u kome su učestvovale Lejla Šehić Relić (HMVC), doc. dr. sc. Olja Družić Ljubotina (Pravni fakultet, Studijski centar socijalnog rada), Katarina Ivanković Knežević (Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva) i Aleksandra Vuk (Hrvatski zavod za zapošljavanje), ukratko je izneseno sve što se radilo i što se očekivalo tokom provedbe projekta.
Dan Grada Belog Manastira
(Fotoalbum vidjeti ovdje)

Promovirana fotomonografija o Belom Manastiru
.jpg)
Knjiga ima 80 stranica velikog formata (21 cm), sadrži mnoštvo fotografija u boji, štampana je na finom papiru i s tvrdim koricama i bit će ukras u belomanastirskim kućnim bibliotekama i lijep poklon belomanastirskim gostima.
Knjigu su promovirali Ivan Doboš, belomanastirski gradonačelnik i pisac uvodnika, Davorin Taslidžić, belomanastirski povjesničar, i autor Damir Jurić. Kako je rečeno prisutnoj publici, bilo je predviđeno da na promociji bude i autor fotografija Stjepan Wershansky, ali je on nenadano završio u – bolnici.
Više...
Edukacija u Bizovcu

Edukacija će trajati 3 dana, a držat će je Katarina Jelić, patronažna sestra Doma zdravlja Beli Manastir, koja inače surađuje na "Oazinom" socijalnom programu "Pomoć starim i nemoćnim osobama".
Poziv na promociju monografije o Gradu Belom Manastiru

17. Dani makedonske kulture 2011.
MKD 'Braća Miladinovci' Osijek
Zajednica Makedonaca u Republici HrvatskojMakedonsko kulturno društvo "Braća Miladinovci" Osijek, osnovano 1994. godine, od 12. XI. do 1. XII. 2011. godine organizira u Osijeku manifestaciju 17. Dani makedonske kulture 2011. u znaku jubileja 150 godina od štampanja Zbornika braće Miladinov.
Istovremeno Zajednica Makedonaca u Republici Hrvatskoj u subotu, 19. XI. 2011. godine, u Domu HV-a (Osijek, Dobriše Cesarića 1), organizira kulturnu manifestaciju Dan Zajednice Makedonaca u Republici Hrvatskoj. Na obje manifestacije pozvani su svi ljubitelji makedonskog folklora i kulture.
"Oazine" dječje likovno-kreativne radionice (IX-X/2011)

Održane su:
- 9. IX. 2011. – Pravili su se predmeti od gumirane spužve (učestvovalo devetero djece).
- 16. IX. 2011. – Većina djece je bila prvi put na radionici pa su pravili naljepnice za prozore, dok su stalni učesnici pravili kutije za dobrotvorne priloge povodom humanitarnog koncerta u organizaciji Vijeća mladih Grada Belog Manastira (14 učesnika).
















