MIROVNA GRUPA OAZA BELI MANASTIR

Jozsefa Antala 3 - 31300 Beli Manastir - Hrvatska

Izvaninstitucionalno obrazovanje
Naslovnica

Naslovnica (7709)

Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.

Trening Kazališta potlačenih
Učesnici treninga (Željana treća slijeva)
Od 2. do 6. IX. 2009. godine, u organizaciji belomanastirskog P.G.D.I.-ja, održan je u PRONI-kući u Pirovcu kod Šibenika trening Kazališta potlačenih. Trening je prošlo petnaestero mladih s područja Grada Belog Manastira, Karanca i Draža iz pet nevladinih udruga: P.G.D.I.-ja, Mirovne grupe Oaza, BRICC-a, ZANTO-a (Karanac) i Dar-mara (Draž).

Trening je dio projekta "Mladi u akciji prevencije ovisnosti", koji financira Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti. Voditelj treninga bio je dramski pedagog Aleksandar Bančić.

"Oazina" ekipa na Igrama vatrogasne mladeži
Oazine ekipe osvojile dva pehara
U subotu, 29. VIII. 2009. godine, od 7,30 do 15,30 sati, na Sportsko-rekreacijskom centru "Bazeni" u Belom Manastiru, održane su 4. Igre vatrogasne mladeži u organizaciji DVD-a Beli Manastir. Po prvi put su na igrama, osim ekipa DVD-a, učestvovale i dvije ekipe koje je uputila jedna nevladina organizacija (Mirovna grupa Oaza). Članak o tim igrama već smo objavili s datumom kad su one i održane (što se može vidjeti ovdje), no tada nismo imali izvještaj "Oazine" voditeljice dječjih radionica jer je ona ubrzo otišla s "Oazinom" ekspedicijom u Dramalj. Zato njen izvještaj objavljujemo naknadno.

Oazina informatička obuka
Besplatna informatička obuka
Mirovna grupa Oaza Beli Manastir
Beli Manastir, 15.09.2009.
Ur. br.: NU-V-08/09

Poziv na iskaz interesa za pružanje usluga vanjskih suradnika

I. Mirovna grupa Oaza Beli Manastir nositelj je potprojekta pod nazivom "Besplatna informatička obuka i tečajevi stranih jezika za nezaposlene Baranjce". Potprojekt se provodi u Belom Manastiru, a namijenjen je nezaposlenim Baranjcima.
Potprojekt traje 12 mjeseci od 1. prosinca 2008. do 30. studenog 2009. godine. Ciljana skupina su nezaposleni Baranjci.

Ponedjeljak, 14. 09. 2009.

"Jesen u Baranji" 2009.

Jesen u Baranji 2008.
Svečani mimohod KUD-ova 2008.
"Jesen u Baranji", kulturno-turistička i gospodarstvena manifestacija u Belom Manastiru, održat će se 18, 19. i 20. IX. 2009. godine.

Petak, 18. IX. 2009.
16,00 sati
– Otvaranje izložbe "Otarci u životu Šokaca od rođenja do smrti"
- Društvo "Hrvatska žena" - Baranja Beli Manastir
- Ogranak Matice hrvatske u Belom Manastiru
- Predvorje Kina Beli Manastir
16,30 sati – Otvaranje izložbe ručnih radova ženskih udruga Grada Belog Manastira: "Društvo Hrvatsko srce – Baranja" Beli Manastir; Mirovna grupa Oaza Beli Manastir; "Mađarska katolička žena" – Baranja Beli Manastir
- Predvorje Turističke zajednice Baranje, Beli Manastir
16,30 sati – "Turizam i zdravlje" – promotivna vožnja biciklista biciklističkim stazama Grada Belog Manastira
- Sudionici – građani Grada Belog Manastira i Baranje

Ponedjeljak, 14. 09. 2009.

Biciklijada "Turizam i zdravlje"

Beli Manastir, Šećeranska ulica
Biciklistička staza u belomanastirskoj Šećeranskoj ulici

Vršitelj dužnosti direktora Turističke zajednice Baranje Nenad Bračun uputio nam je poziv u kome se kaže da će se u petak, 18. IX. 2009. godine, u okviru manifestacije "Jesen u Baranji", održati promotivna vožnja biciklista biciklističkim stazama Grada Belog Manastira pod nazivom "Turizam i zdravlje". Stoga se pozivaju  svi stanovnici Grada Belog Manastira, ali i cijele Baranje, da se pridruže toj biciklijadi, koja će krenuti u 16,30 sati ispred Gradske uprave, Ulica kralja Tomislava 53.

Subota, 12. 09. 2009.

Epilog uništavanja ambrozije

Beli Manastir, Šećeranska ulica
Osušena ambrozija u Šećeranskoj ulici
U utorak, 25. VIII. 2009. godine, u predvečernjim satima, na gradskom zemljištu uz posljednje gradilište s lijeve strane Šećeranske ulice desetak aktivista triju udruga koje imaju sjedište u Društvenom centru (Mirovne grupe Oaza, P.G.D.I.-ja i BRICC-a) čupali su dvometarsku ambroziju u sklopu akcije Grada Belog Manastira na uništavanju tog opasnog alergenog korova.

Nakon petnaestak dana naš je fotoreporter obišao bivši "ambrožnjak" da vidi u kakvom je stanju. Ambrozija, doduše osušena, još uvijek stoji na istom mjestu. Vjerojatno ju treba ukloniti ili spaliti.

Vila Baranja u Dramlju
Vila Baranja u Dramlju

Boravak "Oazinih" aktivistica i korisnica projekta "Pomoć nezaposlenim ženama iznad 37 godina" u baranjskom odmaralištu u Dramlju od 1. do 11. IX. 2009. godine zanimljiv je i karakterističan i po tome što su članci o putovanju i boravku u Dramlju te o aktivnostima koje su se tamo događale - zahvaljujući digitalnom fotoaparatu, laptopu, bežičnom internetu i radu voditeljice projekta u Dramlju i administratora u Belom Manastiru – nastajali praktično u toku događanja i odmah završavali na "Oazinim" internetskim stranicama.

Povratak u Beli Manastir
Konačno stigosmo kući

Na "Oazinim" internetskim stranicama opisali smo put "Oazine" ekspedicije u Dramalj te boravak i aktivnosti u Dramlju (o čemu smo objavili 8 članaka, koji se mogu pročitati ovdje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8). Na kraju nam je preostalo da opišemo i povratak u Baranju te da s još nekoliko fotogalerija pokažemo kako je sve to bilo.
Boravak "Oazinih" aktivistica i korisnica projekta "Pomoć nezaposlenim ženama iznad 37 godina" u baranjskom odmaralištu u Dramlju završio se u petak, 11. IX. 2009. godine, u 9 sati i 15 minuta, kad su autobusom orahovačkog "Ortrana" krenule kući u Baranju.

Završna svečanost u Dramlju
Evaluacija projekta za nezaposlene žene

U četvrtak naveče, 10. IX. 2009. godine, posljednjeg dana boravka "Oazine" ekspedicije (6 aktivistica i 20 korisnica) u odmaralištu Vili "Baranja" u Dramlju, "Oazine" aktivistice organizirale su završnu svečanost povodom dodjele potvrda o aktivnom sudjelovanju u projektu "Pomoć nezaposlenim ženama iznad 37 godina", koji je financirala Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva i koji je "Oaza" provela u partnerstvu s Gradom Belim Manastirom. Tom prilikom "Oazine" su aktivistice skuhale svečanu večeru (pohanu ribu i pomfri) – zašto su baš one kuhale večeru možete pročitati ovdje - a nakon večere sve su se žene, svečano obučene, uputile u obližnji restoran "Laterna" na desert, kavu i sokove.

Baranjski suveniri
Ana Jeličić priprema izložbu u Vili Baranja

Stigao je i četvrtak, 10. IX. 2009. godine, posljednji dan našeg boravka u Dramlju, u Vili "Baranja", a u okviru "Oazinog" projekta "Pomoć nezaposlenim ženama iznad 37 godina". Valja pokazati šta se sve vrijeme radilo i uradilo na našim kreativnim radionicama za izradu baranjskih suvenira. "Oazine" aktivistice Ana i Stela u rano jutro iskradaju se iz svojih soba i odlaze u trpezariju, gdje ustalim ženama prije doručka žele prirediti iznenađenje – izložbu radova nastalih proteklih dana.

Stranica 525 od 551
Naša web-stranica koristi sljedeće kolačiće: Google Analytics, Youtube, JA_T3_blank_tpl i cwGeoData. Sve to koristimo kako bismo anonimnom analizom vaše aktivnosti dobili informaciju je li vam iskustvo korištenja naše web-stranice pozitivno (ako nije da ga poboljšamo), a sve s ciljem kako biste od nas dobili najbolje moguće informacije.
Više informacija Ok