MIROVNA GRUPA OAZA BELI MANASTIR

Jozsefa Antala 3 - 31300 Beli Manastir - Hrvatska

Izvaninstitucionalno obrazovanje
Naslovnica

Naslovnica (7709)

Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.

Subota, 24. 04. 2010.

Svjetski dan Roma

Svjetski dan Rom
Obilježavanje Svjetskog dana Roma

U subotu, 24 IV. 2009. godine, i u Belom Manastiru obilježen je Svjetski dan Roma. To obilježavanje, koje su organizirale Udruga romskog prijateljstva LUNA i Udruga Roma Grada Belog Manastira – Baranje, počelo je nogometnim turnirom u Nastavno-sportskoj dvorani. Slijedio je kulturno-zabavni program s nastupima nekoliko udruga i KUD-ova u kino-dvorani (među njima i SKUD "Sveti Sava" iz Tenja), a nastavilo se u Velikoj vijećnici, gdje je za izvođače priređena zakuska. Na obilježavanju Svjetskog dana Roma Mirovnu grupu Oaza predstavljala je Dubravka Simendić.

Program Mladi na djelu
Ivana Plačko i Ivan Doboš
U petak, 23. IV. 2009. godine, od 11.30 do 13 sati u Drugoj srednjoj školi Beli Manastir održana je prezentacija projekta Mladi na djelu. Na prezentaciji je, uz belomanastirskog gradonačelnika Ivana Doboša i njegovog zamjenika Predraga Stojanovića, bilo dvadesetak predstavnika belomanastirskog Savjeta mladih, Gimnazije Beli Manastir, Druge srednje škole Beli Manastir, nekih baranjskih osnovnih škola i nevladinih organizacija. Mirovnu grupu Oaza predstavljali su Srđan Canjko i Mladen Lečić. Prezentaciju je držala Ivana Plačko, zastupnica Agencije za mobilnost i programe EU.
Utorak, 20. 04. 2010.

Festival pisaca za djecu

Vitezovo proleće
Plakat
U utorak, 20. IV. 2010. godine, s početkom u 17 sati, u belomanastirskoj kino-dvorani - pod motom "Dođite da uživamo zajedno" - održan je Festival za decu Vitezovo proleće, u kom su učestvovali Minja Subota, Nedeljko Popadić, Slobodan Stanišić, Raša Popov, Ljubomir Ćoralić, Aleksandra Čotrić, Miodrag Jakšić, Goradana Vlajić i mlada pjevačka zvijezda Miona Ilić.

Manifestaciju su sufinancirali Zajedničko vijeće općina Vukovar, Savjet za nacionalne manjine Republike Hrvatske i Nacionalona zaklada za razvoj civilnoga društva uz medijsko pokroviteljstvo belomanastirskog Radija Banska kosa (96,9 MHz).

Subota, 17. 04. 2010.

Voćke u cvatu

Nakon što smo na ovim internetskim stranicama objavili članak "Otvorite oči, proljeće je", od novinara Vjeke Hudolina, dopisnika Hrvatske televizije iz Nove Gradiške, primili smo tri fotografije voćaka u cvatu. Tim fotografijama ne treba nikakav komentar, u njima treba uživati.
Breskva
Breskva u cvatu
Jabuka
Ukrasna jabuka u cvatu
Edukacija volontera
Malik iz Senegala i David iz Sudana
Nakon tri edukativne radionice održane 30. III. te 6. i 9. IV, u petak, 16. IV. 2010. godine, u zajedničkim prostorijama belomanastirskog Društvenog centra, održan je i sastanak "Oazinih" volontera s Nenom Arvaj i Igorom Đorđevićem, predstavnicima osječkog Centra za mir, nenasilje i ljudska prava, a u sklopu projekta "Građani, policija i lokalna uprava prema demokraciji – izgradnja kapaciteta zajednice za konsenzus". Na sastanku su bila i dvojica volontera koji su u Hrvatsku stigli iz Njemačke. Malik, porijeklom iz Senegala, i David, porijeklom iz Sudana, volonteri su Foruma ZFD, partnerske organizacije Centra za mir. Oni trenutno pohađaju 4-mjesečnu obuku za mirovne konzultante u Njemačkoj. Kod nas su došli na praksu pa su se na ovom sastanku upoznali i s radom grupe "Oazinih" volontera.
Zajedničko uskršnje radovanje
Puna korpa jaja
U nedjelju, 11. IV. 2010. godine, na tzv. Mali ili Mladi Uskrs, u predvorju belomanastirskog kina, odn. u izložbenom prostoru belomanastirskog Centra za kulturu, s početkom u 18 sati, otvorena je prigodna izložba "Zajedničko uskršnje radovanje". Izložbu su organizirale četiri belomanastirske organizacije: Društvo "Hrvatska žena" – Baranja Beli Manastir, Udruga žena Tratinčica Beli Manastir, Mađarska kulturna udruga "Pélmonostor" Beli Manastir i Srpska organizacija "Praktička žena". Izložbu je otvorio belomanastirski gradonačelnik Ivan Doboš, a prisutnima (kojih je bilo šezdesetak) obratio se i zamjenik gradonačelnika Živko Jalšovec te predstavnice spomenutih udruga. Mirovnu grupu Oaza na otvaranju je predstavljala Ana Jeličić.
Subota, 10. 04. 2010.

Otvorite oči, proljeće je

Beli Manastir
Cvjetno dvorište u Belom Manastiru

"Oazin" je fotoreporter protekle zime, danju i noću, i po najvećoj mećavi ŠPARTAo Belim Manastirom ne bi li snimio lijepe i zanimljive prizore i podijelio ih s posjetiocima ovih internetskih stranica. Tako su nastala tri fotopriloga koje možete vidjeti ovdje, ovdje i ovdje. Ta je zime ostala iza nas i na nju se više se treba osvrtati. Smijenilo ju je proljeće, a priroda se probudila.

Edukacija volontera
Predavači Nena Arvaj i Igor Đorđević
U petak, 9. IV. 2010. godine, u zajedničkim prostorijama belomanastirskog Društvenog centra, s početkom u 9 sati, održana je treća po redu radionica edukacije "Oazinih" volontera u sklopu projekta "Građani, policija i lokalna uprava prema demokraciji – izgradnja kapaciteta zajednice za konsenzus". Na edukaciji je bilo 10 volontera, a predavači su i ovaj put bili predstavnici osječkog Centra za mir, nenasilje i ljudska prava Nena Arvaj i Igor Đorđević.

Pošto su se na prethodne dvije radionice polaznici već upoznali (vidjeti ovdje i ovdje), treća radionica je tekla "kao po loju", bez nekih zastoja i iznenađenja, a atmosfera je opet bila radna s puno elana.

Petak, 09. 04. 2010.

Svjetski dan zdravlja

Svjetski dan zdravlja
Belomanastirski vrtićarci
U petak, 9. IV. 2010. godine, od 10 do 12 sati, Grad Beli Manastir obilježio je na Trgu slobode Svjetski dan zdravlja. U obilježavanju su sudjelovali Dom zdravlja Beli Manastir, Crveni križ, Dječji vrtić "Cvrčak", Osnovna škola "Dr. Franjo Tuđman", Društvo osoba s invaliditetom "Baranjsko srce" te belomanastirski sportski klubovi i udruge koji su korisnici gradskog proračuna. Sudionicima su se priključile i predstavnice Mirovne grupe Oaza Stela Fabijan i Jelena Opačić-Matijević. Svjetska zdravstvena organizacija (SZO) uz ovogodišnje obiljažavanje Svjetskog dana zdravlja odabrala je temu "Urbanizacija i zdravlje", želeći ukazati na zdravstvene probleme ljudi u urbanoj sredini te na različite načine promovirati brigu o zdravlju i zaštitu zdravlja ljudi.
Grad Beli Manastir
Zgrada gradske uprave u Belom Manastiru
U četvrtak, 8. IV. 2010. godine, u belomanastirskoj Maloj vijećnici održan je sastanak predstavnika Foruma udruga Grada Belog Manastira s jedne strane i gradonačelnika Ivana Doboša i njegovih zamjenika Nikole Redžepa i Predraga Stojanovića s druge strane. Forum su predstavljali Mirela Alagić (P.G.D.I.), Stela Fabijan ("Oaza") i Nikola Opačić (antifašisti) na osnovu ovlaštenja koje su te tri udruge dobile na sastanku Foruma udruga održanom 19. II. 2010. godine.
Stranica 511 od 551
Naša web-stranica koristi sljedeće kolačiće: Google Analytics, Youtube, JA_T3_blank_tpl i cwGeoData. Sve to koristimo kako bismo anonimnom analizom vaše aktivnosti dobili informaciju je li vam iskustvo korištenja naše web-stranice pozitivno (ako nije da ga poboljšamo), a sve s ciljem kako biste od nas dobili najbolje moguće informacije.
Više informacija Ok