MIROVNA GRUPA OAZA BELI MANASTIR

Jozsefa Antala 3 - 31300 Beli Manastir - Hrvatska

Naslovnica

Naslovnica (7709)

Odaberite novi naslov sa liste, zatim označite vijest koju želite pročitati.

Primopredaja toplih obroka
Vozač Ljubo prima tople obroke od vozača CK-a

Dostava besplatnih toplih obroka, koju je Mirovna grupa Oaza započela 1. IX. 2011. godine i koju financiraju Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi i Grad Beli Manastir, uspješno se obavlja. Obroci se pripremaju u Crvenom križu (CK) Osijek i svaki dan stižu na 40adresa naših najugroženijih sugrađana. Korisnici su jako zadovoljni jer su, u ovoj teškoj situaciji, zbrinuti bar što se jednog toplog obroka tiče. Koliko im ta pomoć znači pokazuje i primjer jedne bake koja se pohvalila da je, zahvaljujući besplatnim obrocima, uspjela uštedjeti novac za kupovinu drva za nadolazeću zimu. Zar to nije super! Tako je riješen još jedan problem koji mučio spomenutu baku.

 

Javna tribina 'Nove tehnologije - nove mogućnosti'
Mlade treba uputiti u nove tehnologije
U četvrtak, 24. XI. 2011. godine, s početkom u 13 sati, u zajedničkom prostoru belomanastirskog Društvenog centra održana je javna tribina pod nazivom "Nove tehnologije – nove mogućnosti". Tribina je organizirana u sklopu projekta "Mladi pred vratima", koji provodi Udruženje "Baranja" iz Bilja sa svojim partnerima, među kojima je i Mirovna grupa Oaza. Slične javne tribine već su održane u Đakovu i Našicama, a održat će se još jedna u Osijeku. U okviru spomenutog programa organizirano je usavršavanje 24 mlade osobe za instalatera solarnih sustava i 24 mlade osobe za web-dizajnera.
Trening o financijskom praćenju projekata
Voditeljica treninga Dubravka Obad
U četvrtak i petak, 17. i 18. XI. 2011. godine, Hrvatski ured Tehničke pomoći za organizacije civilnog društva (TACSO) organizirao je u svojim prostorijama u Zagrebu besplatni trening "Financijski aspekti provedbe projekata financiranih sredstvima EU". Trening je dio projekta "Tehnička pomoći organizacijama civilnog društva", čija je glavna svrha povećanje kapaciteta organizacija civilnog društva i jačanje njihove uloge u demokratskim procesima. Voditelji treninga bili su Dubravka Obad i Albert Jedrejčić iz zagrebačke tvrtke Konto Obad.Na treningu je uime "Oaze" bila projekt-koordinatorica Vesna Nedić.
Srijeda, 23. 11. 2011.

Projekt "Zajedno više možemo"

Potpisivanje projekta 'Zajedno više možemo'
Potpisivanje projekta 'Zajedno više možemo'
U srijedu, 23. XI. 2011. godine, gradonačelnik Grada Belog Manastira Ivan Doboš i načelnik Policijske uprave (PU) osječko-baranjske Željko Prša u Belom Manastiru potpisali su preventivni program MUP-a ''Zajedno više možemo''. Riječ je o programu koji se odnosi na prevenciju zloupotrebe opojnih droga, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja, a namijenjen je učenicima četvrtog, petog i šestog razreda osnovnih škola i njihovim roditeljima.
Utorak, 22. 11. 2011.

Prvi Susret osječkih enigmata

Susret osječkih enigmata (22. XI. 2011)
Kraus, Nedić, Dubrović, Jozić, Antonić, Marinić

Na inicijativu osječkog zagonetača Josipa Dubrovića, jednog od urednika zagrebačkog enigmatskog časopisa "Kviskoteka, u Osijeku se u utorak, 22. XI. 2011. godine, okupilo šestero enigmata iz Osijeka (Boris Antonić, Josip Dubrović, Željko Jozić, Nikolina Kraus, Alan Marinić) i okoline (Jovan Nedić iz Belog Manastira) na neformalnom druženju i enigmatskim razgovorima, koji su potrajali preko pet sati. Na susretu je dogovoreno da se takva druženje organiziraju jednom mjesečno, da se na njih ponovo pozovu i ostali enigmatičari iz Osijeka i okoline (Čepin, Valpovo, Črnkovci…) te da se u perspektivi u Osijeku osnuje i enigmatski klub.

Stipanova princeza
HBKUD 'Lemeš': Stipanova princeza
Kao što je na "Oazinoj" web-stranici bilo i najavljeno, u subotu, 19. XI. 2011. godine, u kinodvorani Centra za kulturu, priređena je Noć kazališta u organizaciji Gradsko kazalište Beli Manastir. U ovogodišnju Noć kazališta uključilo se 27 gradova u Hrvatskoj, a među njima po prvi put i Beli Manastir, što je popratilo oko 150 posjetilaca.

Belomanastircima je ponuđena urnebesna komedija "Stipanova princeza" u izvedbi Hrvatskog bunjevačkog kulturno-umjetničkog društva (HBKUD) "Lemeš" iz Svetozara Miletića kod Sombora. U sat i pol vremena vesele kazališne igre, mladi Bunjevac Stipan (igra ga Marko Vilić) dolazi na Bliski istok prositi kćer bogatog arapskog šeika. On nema novca ni da plati struju, pa mu je salaš u mraku, a konkurenti su mu plemići s ogromnim i skupim poklonima. Kroz razne zgode i nezgode, uz pomoć prijatelja Đurice (Kristijan Kovač), Stipan nadmudruje konkurente i lijepu princezu s velikim mirazom dovodi na svoj salaš.

Javna tribina u Belom Manastiru
(Društveni centar, 24. XI. 2011, u 13 sati)

Javna tribina 'Nove tehnologija - nove mogućnosti'Javna tribina 'Nove tehnologija - nove mogućnosti'

Četvrtak, 17. 11. 2011.

Kreativne radionice i u Suzi

(Fotoalbum vidjeti ovdje)

Kreativna radionica u Suzi
Vrijedne članice Udruge žena Suza
Projekt pod nazivom "Važno je imati podršku", koji financira Europska Unija i provode Udruženje "Baranja" iz Bilja i Mirovna grupa Oaza, u punom je zamahu, i to kako s kreativnim, tako i s rekreativnim radionicama. Voditeljice kreativnih radionica Jelena i Ana gotovo svakog dana žure na neku od radionica po raznim baranjskim mjestima, uključujući tu i Beli Manastir.

U četvrtak, 17. XI. 2011. godine, održana je radionica u Udruzi žena Suza s početkom u 15 sati. Kad je dogovaran taj termin, voditeljici Ani učinilo se da je to prerano. Međutim, kad je stigla u Suzu, žene su je srdačno dočekale s vezom u ruci. Rado su ostavile iglu i konac te ih, sa znatiželjom, zamijenile kistom i bojama. Naime, na redu je bila tehnika oslikavanja stakla – čokanjčića. Odmah su se našalile da ne žele prazne čokanje, na što im je voditeljica odgovorila da bi ih one same trebale napuniti, budući da su okružene vinskim podruma.

Nedjelja, 20. 11. 2011.

Druženje mladih u "Oazi"

Druženje mladih u 'Oazi'
U 'Oazu' su svi dobrodošli
U nedjelju, 20. XI. 2011. godine, Mirovna grupa Oaza organizirala je radionicu za mlade, koja je počela u 15, a završila u 19 sati. Voditelji radionice su bili "Oazini" zaposlenici Davor Frič i Niki Lešić, a na njoj se okupilo 15-ak mladih s područja Grada Belog Manastira. Zanimljivo je da je najmlađi učesnik radionice imao tek 13, a najstariji 26 godina, što znači da su svi bili dobrodošli, bez obzira na dob. Razlika u godinama nije utjecala na raspoloženje pa su se svi ugodno družili i slagali.

Oazin internet-klub
Produženo radno vrijeme: od 8 do 20

I u devetom i desetom mjesecu 2011. godine "Oazin" internet-klub radio je punom parom. Otkako je 26. IX. 2011. u Klubu, preko javnih radova, na rok od dva mjeseca počeo raditi Niki Lešić, "Oazino" radno vrijeme produženo je za dva sata, od 8 do 20 sati, umjesto dotadašnjeg radnog vremena od 9 do 19 sati.

Od početka školska godina "Oazin" internet-klub puniji je nego što je bio za vrijeme ljetnih praznika. U njega većinom dolaze učenici kad imaju prazan sat ili poslije škole dok čekaju prijevoz kući. Najveća je gužva oko podneva, od 12 do 14 sati, kad je smjena u školama. Jedan od razloga produženja radnog vremena i bio je da se učenicima omogući da korisno provedu vrijeme dok čekaju večernje autobuse.

Stranica 468 od 551
Naša web-stranica koristi sljedeće kolačiće: Google Analytics, Youtube, JA_T3_blank_tpl i cwGeoData. Sve to koristimo kako bismo anonimnom analizom vaše aktivnosti dobili informaciju je li vam iskustvo korištenja naše web-stranice pozitivno (ako nije da ga poboljšamo), a sve s ciljem kako biste od nas dobili najbolje moguće informacije.
Više informacija Ok